Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ANASAYFA arrow GÜNCEL > arrow Duyurular arrow Vefat duyuruları arrow Nazime Anne Ağlattı
Nazime Anne Ağlattı Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

Uzungöl Merkez  Gablanoz Mahallesinden Merhum Mustafa GÖZ (Gobleç)’in Eşi  Nazime GÖZ(Arosodena) yaklaşık 10 gün önce yakalandığı hastalığa yenik düştü  ve  Uzungöl’ü göz yaşlarına boğdu.

nazime-kapak.jpg

Almanya’da ikamet eden Uzungöl’ün en sosyal insanlarından biri olan Sevgili Alay GÖZ,Gobleç Otelin Sahibi Sevgili Sıtkı GÖZ,Şekersu Yaylasındaki Edoş Restaurant sahibi Sevgili Abdülaziz GÖZ ve İşadamı Sevgili Şükrü GÖZ’ün anneleri Gobleç Otel Müdürleri Fikret ve Mustafa GÖZ’ün babaanneleri  olan Nazime Annenin vefatı Gablanoz mahallesini adeta yetim bıraktı.

nazime-1.jpg

Nazime  Anne 05.08.2014 Salı Günü Öğle Namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde kılınan Cenaze namazının ardından göz yaşları ve dualar eşliğinde Monoyır mezarlığında defnedildi.

nazime-2.jpg

Merhum Nazime Anneye Allah’tan rahmet başta oğulları olmak üzere ailesi ve tüm Uzungöl Halkına Baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

İLETİŞİM:

Alay GÖZ-05340391582

Sıtkı GÖZ-05398218872

Abdülaziz GÖZ(Aziz)-05379629163

Şükrü GÖZ-05388295883

                                                  TARİHTEN BİR YAPRAK DÜŞTÜ

Bazı anlar vardır Sevgili Dostlar…İnsanın canı yazı yazmak istemez.Bazı anlar vardır Sevgili Dostlar.İnsanın canı klavyeye dokunmak istemez.Ve de bazı anlar vardır sevgili Dostlar.İnsanın canı hiç ama hiç haber eklemek istemez.

nazime-3.jpg

İşte ben böyle bir duygu ile bu haberi kaleme almaya çalışıyorum.Haberlerimizi takip eden dostlarımız şunu çok iyi bilirler.Hilmi Hoca mümkün olduğu kadar kendi duygularını katmadan tarafsız haber yapmaya çok fazla gayret eder.Ama eğer müsaadeniz olursa bu gün biraz duygusal bir yazıyı paylaşmaya çalışacağım.

nazime-5.jpg

Nazime Annenin ellerinde dünyaya gözlerini açmış bir insanım.Çünkü Nazime anne benim ebemdi.Ama ben onu ömrüm boyunca hiçbir zaman bir ebem olarak bilmedim.Hep Ninem olarak bildim.Sonra büyüdük.Yürümeye başladık.Yaramazlıkta sınır tanımayan çocuklar olduk.Ama Nazime Anne bizlere hep bir anne şefkati ile hep bir anne sıcaklığı ile yaklaşmaya çalıştı.

nazime-5.jpg

Ben hayatım boyunca Nazime Annenin mahallemizde ya da diğer mahalleler ile olan ilişkilerinde bir Allah kulunu dahi üzdüğüne şahit olmadım.O her zaman o gülen yüzü ile insanlara yaklaşmış ve de hayatı boyunca hiç kimsede kul hakkı olmamıştır.

Sonra çocukluk yıllarımı anımsamaya çalışıyorum sevgili dostlar…Çocukluğumuz Rahmetli Mustafa Amcanın evinde geçti dersem sanırım abartmamış olurum.Hele de Merhum Mustafa Amcanın anlattığı o katuırcılık hikayeleri yok mu.Aman Allahım.Günümüzde yüzlerce televizyon kanalı var.Ama inanın bana Mustafa amcanın anlattığı katırcılık hikayelerini milyonlarca televizyon programına değişmem değişemem.

Mustafa Amca bizlere katırcılık hikayelerini anlatırken tabi ki Nazime Annenin ikramlarını da unutmadan yazımıza eklememiz lazım.

Sonra sözüm ona büyüdük.Sözüm ona yetişkin insan olduk.Kendimize dünya telaşına öylesine kaptırmışız ki değerlerimizi ziyaret etmeyi dahi ihmal ettik.Defalarca eve gittiğimde Nazime Anneyi evde buldum.Çünkü biz vefasızdık onu sıkça  ziyaret etmiyorduk ama  onun yüreği o kadar genişti ki bunu asla kendine sorun etmezdi.Asla insanlara kızxdığını ya da kırıldığına şahit olmadık Nazıme Annenin.

Hayatı hep gülerek yaşadı Nazime Anne.Hani eskilerin hep şöyle bir duası vardır.Allah canımızı üç günlük hastalık ile alsın.Hasta yatakta çektirmesin der eskilerimiz.Bu Dua sanki Nazime Anne için söylenmiş.Sadece 10 günlük bir hastalığın ardından bir melek gibi uçup gitti aramızdan.

Ve bu gün mezar başında.Mezara gidene kadar hava güllük gülistanlık.Hiç de yağmur havası yok.Nazime Anne’yi toprağa koyar koymaz bir kalın yağmur başladı ki sormayın gitsin.Defin işlemi bitti yağmur da durdu.Ve de bizler ister istemez şunu düşünmek durumunda kaldık.

Nazime Anne gibi örnek bir insanın toprağa verildiği andaki yağmur rahmetten başka bir şey olmasa gerek.nazime-kapak.jpg


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3587

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >