Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ANASAYFA arrow UZUNGÖL BELEDİYESİ > arrow Uzungöl Belediye Başkanı Mehmet Nuri Alibeyoğlu
Uzungöl Belediye Başkanı Mehmet Nuri Alibeyoğlu Yazdır E-posta
Yazar Abdullah Düzgün   
1951 yılında Uzungöl’de doğdum. İlkokul tahsilimi Uzungöl’de, Ortaokul ve Lise Tahsilimi Bayburt’ta Yüksekokul tahsilimi ise Ankara’da yaptım. 1975 yılında ADMMA’den Kimya Mühendisi olarak mezun oldum. Evli ve bir çocuk babasıyım.

1973-1983 yıllarında o zamanki adıyla Sanayi Bakanlığı bünyesinde ihracat, ithalat ve sanayi mamulleri dairesinde tekstil, plastik ve demir çelik sektörleri uzmanlığı yaptım.

1978 yılında başlayan 18 aylık askerlik görevimi yedek subay olarak  ifa ettikten sonra Bakanlık bünyesindeki görevime devam ettim. 1983 yılında ekonomi bürokrasisindeki “ tek çatı” hareketi, bürokrasi anlayışıma ters düştüğü için çok sevdiğim bürokratlık işimden ayrılarak, kasım 1983’de özel sektöre geçtim. 1983-2002 yılları arasında plastik ve tekstil sektörlerinde genel koordinatörlük dahil profesyonel yöneticilik görevinde bulundum. Eşzamanlı olarak   Çerkezköy Org. San. Bölgesi Müteşebbis Teşekkül heyeti üyeliği ve aynı zamanda aynı bölge yönetiminde özel sektör gurubu yönetim kurulu başkanlığı yaptım.

Ekonomik özgürlüğe sahip olarak  2002 yılında emekli oldum.

Emekliliğim sebebiyle Uzungöl’e daha fazla zaman ayırarak 2002 yılında Uzungöl Şehit Mehmet Aygün İlköğretim Okuluna anonim katılımlar sağlayarak, çevre düzeni dahil komple yenileme ve modernize etme şansına sahip oldum.

İşte ben Mehmet Nuri ALİBEYOĞLU  yarım asırlık kariyerimde birde hep hayal ettiğim çağdaş bir UZUNGÖL Beldesi vardır.

Kader hayalimizi gerçekleştirmek için halkımızın kararı ile bize 2003 yılı itibari ile AK Partiden Uzungöl Belediye Başkanlığı görevini tevdi etmiştir.

 
< Önceki   Sonraki >