Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Uzungöl Kurs Yapıyor Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları Çaykaradaki okullarda erken başladı.Okulların başlamasına daha 5 hafta gibi uzun sayılabilecek bir zaman varken Çaykara İlçesindeki bir çok okul öğrencilere kapılarını erkenden açtı.

yaz-kursu-1.jpg

Okullar Hayat olsun Etkinlikleri kapsamında Uzungöl Ortaokulu 7 ve 8. Sınıf öğrencileri 11 Ağustos 2014 Pazartesi Günü Ders başı yaptı.2014-2015 Eğitim Öğretim yılında yapılacak olan TEOG Ortak sınavlarına hazırlık amacı ile düzenlenen kurslara okulun 7 ve 8. Sınıf öğrencilerinin tamamı katılıyor.

yaz-kursu-2.jpg

Sınavlara Hazırlık kursu için yapılan ön çalışmalara bakacak olursak karşımıza şöyle bir tablo çıkıyor.Haziran Ayının sonunda Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Ahmet ÇAMURALİ hiç zaman kaybetmeden kurs planlama çalışmalarına başladı.Temmuz Ayının ilk haftasında Uzungöl Ortaokulunda bir toplantı düzenlendi.Toplantıya Uzungöl Ortaokulu Müdürü Hilmi KANIK,Uzungöl’de bulunan Turizm İşletmeleri sahipleri,okul aile birliği yönetim kurulu,mahalle muhtarları,7 ve 8. Sınıftaki öğrencilerin velileri ve Uzungöl’ün önemli iş adamları davet edildi.

yaz-kursu-3.jpg

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇAMURALİ toplantıda yapılacak kurs ile ilgili olarak planlarını anlattı.Yaklaşık 3 saat süren toplantı sonunda toplantıya katılanlar İlçe milli Eğitim Müdürünün projesine katılma ve destek verme sözü verdi.

yaz-kursu-4.jpg

Uzungöldeki konut sorununa çözüm bulabilmek amacı ile İlçe milli Eğitim Müdürü Kaymakam ve Belediye Başkanı ile görüşmeler yaptı.2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı ve Kurs planlamaları için Çaykara Kaymakamı Musa ÜÇGÜL ile görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇAMURALİ Uzungöldeki konut sorununu Kaymakam ile paylaştı.Uzungöl’de bulunan sağlık ocağı lojmanlarından bir tanesinin bekar erkek öğretmenlere tahsis edilmesi konusunda Çaykara Kaymakamından destek sözü alan İlçe Milli Eğitim Müdürü daha sonra Çaykara Belediye Başkanı ile görüştü.Uzungöl’de bulunan Belediye lojmanlarından bir tanesinin bekar bayan Öğretmenlere tahsis edilmesini sağladı.

yaz-kursu-5.jpg

Çaykara Kaymakamı Musa ÜÇGÜL ile açılacak kursların maddi finansmanı  hakkında  görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kaymakamdan yaklaşık 5.000 TL değerinde hikaye kitabı temin etti.Bu hikaye kitapları İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından öğrencilerin evleri ziyaret edilerek her öğrenciye teslim edildi.Ayrıca öğrencilerin ailelerine kursun önemi hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından bilgi verildi.Kursun başlama tarihine kadar olan 3 haftalık süre içerisinde öğrencilerden verilen kitapların tamamının bitirilmesi ve özetlerinin çıkarılması istendi.

yaz-kursu-5.jpg

Yaklaşık 3 hafta boyunca Uzungöl Ortaokulu Müdürü tarafından öğrenciler takip edildi.Kitap okuma performansları sürekli izlendi.

11 Ağustos 2014 tarihinde ise Uzungöl Ortaokulunda ders zili çaldı.İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇAMURALİ kursun başladığı ilk günde öğrencilere bir sürpriz daha yaptı.Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK ile görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü her öğrenci için ve de her ders için ayrı ayrı kaynak kitapları öğrencilere dağıtarak kursun ilk gününde öğrencilere hoş bir sürpriz yaptı.

yaz-kursu-6.jpg

Öğrencilere bir güzel sürpriz de Uzungöl Ortaokulu Okul Aile birliği tarafından yapıldı.Kursa katılan her öğrenciye maddi değeri her kitap için yaklaşık 70 TL olan konu anlatımlı kaynak kitaplar Okul Aile Birliği tarafından öğrencilere hediye edildi.

yaz-kursu-7.jpg

Sınavlara hazırlık kursu okullar başlayana kadar hafta içi 5 gün devam edecek.Her gün ayrı bir dersten kurs yapılacak.Örneğin Fen Bilgisi öğretmeni bir gün Uzungöl’de,bir gün Çaykara merkezde,bir gün Taşkıran’da bir gün de Karaçam’da görev yapacak.Bu şekilde öğrenciler her dersten ayrı ayrı olmak üzere sınavlara hazırlanmış olacaklar


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3941

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >