Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Sınav Yorgunluğunu Eğlenerek Attılar Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Bütün Yurdumuzda Ortak olarak yapılacak olan TEOG (Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş) sınavına hazırlanan Uzungöl Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri Uzungöl Şekersu Yaylasına düzenledikleri gezi ile sınav yorgunluklarını atmaya çalıştılar.

yayla-kapak-2.jpg

11 Ağustos Pazartesi Hazırlık Kursuna başlayan Uzungöl Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencileri 1 Eylüle kadar sadece hafta içi,1 Eylül 2014 tarihinden itibaren ise Cumartesi Pazar günleri de sınavlara hazırlık kursuna başladılar.

yayla-1.jpg

Yaklaşık 2 aydır sınavlara hazırlanan ve bu yüzden de çok yorulan Öğrencilere Uzungöl Ortaokulu Okul Aile Birliği Yönetim Kurulundan güzel bir jest geldi.Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet İNAN tarafından öğrencilerin araç ve piknik masrafları karşılandı.

yayla-2.jpg

Öğrenciler 28 Eylül Pazar Günü Öğretmenleri ile birlikte Şekersu Yaylasına gitti.Havanın yağmurlu ve soğuk olmasından dolayı Şekersu Yaylasında Mecit ALİBEYOĞLU’na ait Restoran’ta piknik yapan öğrenciler burada yaptıkları muhteşem mangal partisinin ardından Ücretli Türkçe Öğretmeni ve Uzungöl’ün mahalli sanatçısı Ahmet KARACA’nın kemençesi eşliğinde birbirinden güzel türküler okudu.Horon oynadı.

yayla-4.jpg

Öğleden sonra havanın açması ile yaylaları gezme ve gönüllerince oyun oynama imkanı yakalayan öğrenciler akşam saatlerinde yeniden Uzungöl’e döndü.

yayla-5.jpg

Programdan sonra görüştüğümüz öğrenciler TEOG sınavlarının önemini çok iyi bildiklerini bunun için öğretmenlerinin rehberliğinde planlı bir şekilde sınavlara hazırlandıklarını,ancak bunun yanında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Okul Müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri bu tür Sosyal Organizasyonlar ile  hyem kendilerini sosyal olarak geliştirdiklerini hem de dinlendiklerini ifade ettiler.

yayla-kapak.jpg

Gez,den sonra görüştüğümüz Uzungöl Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mehmet İNAN ise öğrencilerin başarısı için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını ve bu tür organizasyonların bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.yayla-kapak.jpg


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3283

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >