Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Göz Yaşları Sel Oldu Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

YÜREĞİMİZ YANDI

   Bazı anlar vardır…İnsanın canı yazı yazmak istemez.Bazı anlar vardır.İnsanın canı haber eklemek istemez.Bazı anlar vardır ki insanın canı sadece doyasıya ağlamak ister,hıçkıra hıçkıra  göz yaşı dökmek ister.

yaar-1.jpg

   Taşkıran Beldemizden Trabzon’da ikamet eden Yaşar AĞIRMAN kardeşimiz geçirdiği kalp krizi sonucunda Trabzon’da Hastahanede hayatını kaybetti.

   Daha bundan iki ay öncesiydi.Sevgili Yaşar AĞIRMAN için çok mutlu çok sevindirici bir haberi paylaşmıştık okurlarımız ile.İki böbreği de iflas etmişti Sevgili Yaşar Kardeşimizin.İki seçenek vardı .Ya ömrü diyaliz makinesine bağlı olarak geçecekti ya da böbrek nakli yapılacaktı Sevgili Yaşar Kardeşimize.

yaar-2.jpg

   Karar verilmişti.Eşi Fatma AĞIRMAN böbreğini eşi ile paylaşmaya karar verdi ve böbreğini eşine verdi.İki ay önce başarılı bir operasyonun ardında böbrek nakli yapılmıştı sevgili Yaşar Ağırman’a.

yaar-3.jpg

    Böbrek naklinden sonra her şey yolunda gidiyordu.Böbrek uyum sağlamıştı.Tek sorun vardı.Kalp problem çıkarabilirdi.Onun dışında hiçbir sorun yoktu.Ve dün o beklenmeyen,hiçbirimizin aklının ucundan geçmeyen kimsenin düşünmek bile istemediği olay yaşandı.Sevgili Yaşar AĞIRMAN ani geçirdiği kalp krizi sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek hepimizi göz yaşlarına boğdu.

yaar-5.jpg

   Bilindiği gibi Sevgili Yaşar AĞIRMAN Uzungöl Çamlık Mahalllemizden Merhum Sevgili Mustafa AYGÜN(Zurus) Amcamızın kızı Fatma ile evliydi.Bir kız bir de erkek olmak üzere iki çocuk babasıydı.

yaar-7.jpg

   Sevgili Yaşar AĞIRMAN 25.03.2014 Salı Günü İkindi namazına müteakip Taşkıran Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Taşkıran Beldemizde bulunan kabristanlıkta        defnedildi.

   Cenaze Namazına Trabzon  Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU,Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal GEDİKOĞLU,Ak Patri Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi TOK,Taşkıran Belediye Başkanı Refik ALBAYRAK,CHP Trabzon Büyükşehir Meclis Adayı İlker GENEL,Uzungöl Yeni Mahalle Mahallesi Muhtar Adayları Mustafa TAHAN,Mehmet ÖZTÜRK,İlhan TAHAN ve Sinan İNCİ ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

yaar-8.jpg

   Cenaze namazında söz alan Emekli İmam Hatip Niyazi ALBAYRAK insanların her an için ölümü düşünmeleri gerektiğini anımsattı.Ülke olarak heyecanlı bir seçim dönemi yaşandığını anımsatan ALBAYRAK bütün siyasi partilerin bizlere ve ülkemize hizmet yapmayı amaçladıklarını bu yüzden bizim insan olarak hepsini baş tacı yapmamız gerektiğini hatırlattı.Siyasilere de bir hatırlatma yapan Emekli İmam Niyazi ALBAYRAK insanları kırarak ya da kötüleyerek küçük başarıların elde edilebileceğini ancak insan vefat ettiğinde bütün bunlardan hesaba çekileceğini bu yüzden de kimsenin kimseyi kırmaması gerektiğini anımsattı

   Daha sonra Taşkıran Merkez Camii İmamı Yunus AKYÜZ tarafından Sevgili Yaşar AĞIRMAN kardeşimizin cenaze namazı kıldırıldı.

   Genç yaşta aramızdan ayrılarak bütün Uzungöl’ü göz yaşlarına boğan Sevgili Yaşar AĞIRMAN’a Allah’tan Rahmet tüm Uzungöl ve Taşkıran Halkına Baş Sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

İLETİŞİM:İsmet İNCİ-Bacanağı-0 539 3473273

Havva İNCİ Baldızı- 0 539 3391540-0 530 1229991

NOT:Cenaze resimleri daha sonra eklenecektir

 


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2109

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >