Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Gebze'de Uzungöl Coşkusu Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

KADIRGA’DA UZUNGÖL COŞKUSU

   Merkezi İstanbul’da bulunan Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Eğitim Vakfı Pendik Kaynarca Şubesi tarafından 22 Mart 2014 Cumartesi akşamı Gebze Kadırga’da muhteşem bir müzik eğlence programı düzenlendi.

dernek-1.jpg

  Dernek Başkanı Genç Kardeşimiz Sevgili Recep FALAY tarafından düzenlenen gecede program akışı yine genç kardeşlerimizden Sevgili Sehat EKİNCİ tarafından yapıldı.

dernek-2.jpg

   Sunuculuğunu Karadenizimizin Ünlü Sunucusu Fadime Hala’nın yaptığı program saat 19.00’da başladı.Gece 01’de sona erdi.Kardenizin televizyonculuk alanındaki yükselen yeni yıldızı KADIRGA TV ekranlarından saat 22.00-00.30 arası canlı olarak yayınlanan geceye Uzungöl Dostları akın etti.Salonun tıklım tıklım dolduğu hatta insanların kalabalık yüzünden sandalye bulmakta bile zorluk çektiği geceye katılanlar gönüllerince muhteşem bir gece yaşadılar.

dernek-5.jpg

    Abdullah AYGÜN-Uzungöl Aygün Otel,Abdullah AKYÜZ,Beyza Motel,Abdullah DEMİR Arv Mühendislik,Dursun Alki İNAN-İnan Kardeşler Otel,Dursun ÇAKMAK-Doğa Restaurant,Fehmi KAYA Çamlık Gıda,Fikret GÖZ-Gobleç Otel,Fikret YAZICI Nafee Kafe,Halil İNCİ,Otel Skala,Hasan SOYLU,Cennet Otel,Hilmi İNAN-İnan Kardeşler Restaurant,Hikmet ALİBEYOĞLU-Saadet Kömür,Hüseyin BEKTAŞ-Migron Restaurant,Hüseyin İNAN-İnan Kardeşler Bungalov Motel,İdris AKYÜZ-Beyza Motel,İrfan  ÖZTÜRK-Ajans 61 Matbaa,İsmail-Kadir AYGÜN-Günsoy Orman Ürünleri,İsmail SEZGİN-Sezgin Otel,Kemal KELEŞ-Anadolu Makine,Kenan İNCİ-İnci Otel,Muhammet KARAGÖZ-Doğa Restaurant,Mustafa YAZICI-Aystar İnşaat,Muzafer KARATAY-Balkan Tekstil Yıkama,Orhan İNAN-Şekersu Otel,Recep ÇİÇEK-Çiçeksan Elektrik,Recep FALAY-Migron Elektrik,Sebahattin İNAN-Özge Kapı,Sinan İNCİ-İnci Otel,Şeref ÖZKAN-Özkan Otel,Şükrü SEKMEN-Migron Elektrik,Yaşar YAZICI-Yazıcı Gıda,Katip DÜZGÜN-Enkay Otomotiv gecenin sponsorluğunu üstlendiler.

dernek-6.jpg

   Geceye Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK,Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ,Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner YILMAZ,Demokrat Patri Pendik İlçe Başkanı Hikmet UYGUN;İlçe Emniyet Müdürü Güner YILMAZ,Tuzla Parklar Bahçeler Müdürü Ali Fuat YANIK,Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER,Pendik AKP İlçe Başkanı Turgay KILIÇ,Uzungöl Muhtar Adayları Mehmet ÖZTÜRK ve Sinan İNCİ,Maltepe Esenkent Mahallesi Muhtar Adayı Necmi DUMAN,Petrol İş Gebze Şubesi Başkanı Süleyman AKYÜZ,Pendik Nüfus Müdürü Recep SEFİ,Uzungöl Derneği Eski Başkanı Hasan YAZICI,Çaykaralılar Dernek Başkanı Mehmet AYDIN,Lofeu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya ŞAHİNTÜRK,Pendik Belediye Meclis Üyesi Müslim ŞAHİN  iştirak ederek geceyi onurlandırmışlardır.

dernek-9.jpg

   Başta İstanbul,Bursa,Adapazarı,İnegöl,Van ve Trabzon olmak üzere bir çok yerden geceye katılan Uzungöl Dostları yıllardır görmediği arkadaşları ile dostları ile,akrabaları ile hasret gidermenin mutluluğunu yaşamış oldular.

dernek-10.jpg

   Program saat 19.00’da Karadenizin en usta kemence sanatçılarından Sevgili Yusuf Cemal KESKİN’in muhteşem konseri ile başladı.Sevgili Yusuf Cemal KESKİN hem muhteşem sohbeti hem de okuduğu birbirinden güzel türküler ile dinleyenleri mest etti.Daha sonra sahne alan Ülkemizin en önemli kaval ustalarından Üstad Süleyman AĞIRMAN’ın oynadığı  muhteşem kaval eşliğinde geceye katılanlar gönüllerince horon oynadı.

dernek-11.jpg

   Saatler 22’yi gösterdiğinde ise KADIRGA TV2den canlı yayın başladı.Bu Bölümde söz alan Dernek Başkanı Recep FALAY Geceye iştirak eden herkese teşekkür etti.Geceye katılımın bu derece yoğun olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ve buradan aldıkları cesaret ile bundan sonra da bu tip etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

dernek-12.jpg

   Daha sonra söz alan Onursal Başkan Muzaffer KARATAY ise konuşmasında ağırlıklı olarak Uzungöl,Uzungöl’ün sorunları ve Uzungöl İnsanının karşılaşmış olduğu sorunlar ile ilgili olarak elinden tutulması ve desteklenmesi gerektiği konularında konuştu.

dernek-cemal-2.jpg

   Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK ise Karadeniz insanının azmi ve cesareti sayesinde her şeyi başarabildiğini bu akşam bir kere daha buna şahitlik yaptıklarını ifade etti.

dernek-falay.jpg

   Bu kadar insanı bir araya toplamanın çok kolay bir iş olmadığını ifade eden Pendik Kaymakamımız Osman TUNÇ ise bu güzel oluşumu gerçekleştiren herkese teşekkür etti.

dernek-fehmi.jpg

   Daha Sonra Plaket  Töreni gerçekleştirildi.Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK,Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ,Pendik Belediye Başkanı Dr S.Kenan ŞAHİN,Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Merkez Şubesi Başkanı Fehmi AYGÜN,Derneğin Onursal Başkanı Muzaffer KARATAY,Turizmci Dursun Ali İNAN,Saadet Kömür Sahibi Ali Hikmet ALİBEYOĞLU,Turizmci Sinan İNCİ,Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi  Mühendis Mustafa YAZICI,gecede plaket ile ödüllendirildi.

dernek-muzaffer.jpg

   Kavalı Türkiye’ye ve Dünyaya sevdiren Ulusal  ve Uluslar Arası Kaval Sanatçısı Sevgili Kerim AYDIN’ın çaldığı muhteşem kaval eşiliğinde geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

dernek-onay.jpg

    Sadece Sanatçı Kimliği ile değil aynı zamanda eğitimi ve kültürü ile her zaman Topluma örnek gösterilen Çaykaralı Ulusal Sanatçı Sevgili Onay ŞAHİN yaklaşık iki saat süren canlı performansı ile geceye katılanlara muhteşem bir müzik ziyefeti yaşattı.

dernek-vali-2.jpg

   Ve gecenin finalini ise Karadeniz Müziğinin Hanım Efendi Sanatçısı Bizim Gönül yaptı.Okuduğu birbirinden güzel ve duygusal türküler ile geceye katılanları hem hüzünlendirdi hem de coşturdu Sevgili Bizim Gönül.

   Zamanın nasıl geçtiğinin hiç kimse farkına bile varmamıştı.Saat gece 01.30’da salon hala tıklım tıklım doluydu.Bir kişi bile evine erken gitmemişti.Ve de saatler gece 01.30’u gösterdiğinde herkes birbirine veda ederek evinin yolunu tutuyordu.Senelerce birbirlerini görmeyen arkadaş,dost ve akrabalar bir dahaki sefere yeniden bir araya gelme ümidi ile geceyi sonlandırıyordu.

   Bizler de Uzungöl İnsanına böylesine muhteşem bir gece yaşatan Sevgili Recep FALAY ve onun Uzungöl Sevdası ile yanıp tutuşan Yönetim Kurulundaki arkadaşlarına,onların arkasında dimdik durarak gençleri organize eden Büyük Usta Sevgili Muzaffer KARATAY Bimize ve de tabi ki Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Merkez Şubesi Başkanımız Sevgili Fehmi AYGÜN ve yönetim kuruluna Uzungöl Halkı olarak teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2733

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >