Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Göz Yaşları Sel Oldu
Yazar Hilmi KANIK   

Uzungöl’de dün geçirdiği kalp krizi sonrasında vefat eden Turizmci Ahmet ONAT göz yaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.Genç Turizmci Uzungöl Merkez Camiinde  öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Filak Mahallesinde bulunan mahalle mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

ahmet-kapak.jpg

Genç yaşta hayata veda ederek Uzungöl’ü göz yaşlarına boğan ve de Uzungöl’den her kesimin büyük bir sevgisini ve takdirini kazanan Ahmet ONAT’ın cenaze namazına Çaykara Kaymakamlığından Kars Kağızman Kaymakamlığına atan Kaymakam Musa ÜÇGÜL,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK,Çaykara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇAMURALİ,Çaykara Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa DEMİRCİOĞLU,Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı Refik ALBAYRAK,Uzungöl Eski Belediye Başkanlarından Mehmet ŞAHİN,Mustafa KANIK,Mehmet Nuri ALİBEYOĞLU ve Abdullah AYGÜN,Ak Parti Çaykara İlçe Başkanı Temel ŞİMŞEK,Uzungöl Muhtarı Mustafa TAHAN,Uzungöl Eğitiminde çok ayrı ve özel bir yeri olan Emekli Öğretmen Cevat ŞAHİN ,Çaykara Anbadolu Lisesi  Matematik Öğretmeni Aydın KORKMAZ  ve yüzlerce vatandaş katıldı.Çok yoğun bir katılımın yaşandığı cenaze merasiminde Uzungöl’den ve Uzungöl dışından yüzlerce insan Sevgili Ahmet ONAT’ı son yolculuğuna uğurladı.

ahmet-1-1.jpg

Aramızdan ayrılışı ile bütün Uzyngöl’ü göz yaşlarına boğan Merhum Ahmet ONAT Kardeşimize Allah’tan rahmet,kederli ailesine ve Tüm Uzungöl halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

ahmet-2.jpg

                                                  MÜCADELE İLE GEÇEN BİR ÖMÜR

Uzungöl’de Sevgili Ahmet ONAT’ı tanıyan herkesin onun hakkındaki düşünceleri iki cümle  ile özetlenebilir aslında.Çok Çalışkandır.Ömrü hep çalışmak ile geçmiştir.Bütün insanları çok sever.Karşılık beklemeden ve de hiçbir çıkar ilişkisine girmeden Sevgili Ahmet ONAT’ın bütün insanlara olan sevgi ve saygısına bizler onu yakından tanıyan insanlar olarak  her seferinde şahit olduk.

ahmet-4.jpg

Ömrü çalışmakla geçti dedik.Hayatın o ağır yükü çok erken bindi Sevgili Ahmet’in omuzlarına.Babasını çok erken kaybetti.Bu yüzden de evin yükü Abisi İsmail ile Sevgili Ahmet’in omuzlarında oldu hep.

ahmet-kapak.jpg

Yapmadığı iş kalmadı dersek yerindedir Sevgili Ahmet’in.Önce hayvancılık ile uğraştı.Sonra bir dönem kamyonculuk yaptı.Sonrasında kafasında süper bir turizm projesi tasarladı Sevgili Ahmet.Kamyonun arka tarafını kafe şekline çevirdi.Uzungöl’de 1. Barajın bulunduğu yere yerleştirdi kamyonunu.İsmi de hazırdı kafenin.”FORT KAFE” Senelerce Uzungöl Turizmine bu kafe ile hizmet sunmaya çalıştı.Son olarak ise yaklaşık 4 yıldır Uzungöl Merkezde bulunan tarlalarının üzerine bir dükkan yaptı.Burada hediyelik yöresel bal ve bal ürünleri satışı yapmaya başladı.İşini düzgün ve adam gibi yaptığı için de her işte olduğu gibi bu işte de kısa zamanda çok büyük bir çevreye sahip oldu.

Hiç kimseye bal yerine reçel satmadı.Kimseyi kandırmaya çalışmadı.Evet 40 senelik kısa ömrüne ancak bunları sığdırabildi Sevgili Ahmet.Belki de kafasında daha yüzlerce proje vardı.Uzungöl ve Uzungöl Turizmi ile ilgili olarak.Ancak nefesi buraya kadar yetti ve de bu gün hepimizi göz yaşlarına boğarak ayrıldı aramızdan Sevgili Ahmet.

İnsanlar ile hep sımsıcak ilişkiler kurmaya çalıştı Sevgili Ahmet.Bizler onun dostları ve arkadaşları olarak hayat boyunca onun hiç kimseyi kırdığına ya da üzdüğüne şahit olmadık.Tam aksine her zamanki gülen yüzü ile kısa ömrü boyunca etrafına hep gülücük dağıtmaya çalıştı.Etrafına hep neşe ve mutluluk dağıtmaya çalıştı.Kim bilir.Belki de bize bir ders vermeye çalıştı sevgili Ahmet o gülen yüzü ile.Belki de “Hayat dediğin kısacık bir şey.Göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor.Bu kısacık hayatın ihtirasları peşinde koşarak birbirinizi kırmayın,birbirinizi üzmeyin” demek istedi bizlere belki de.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3389

 
Uzungöl Şokta
Yazar Hilmi KANIK   

Uzungöl bu gün şok bir habver ile sarsıldı.Daha 39 yaşında olan ve Uzungöl’de Turizmcilik ile uğraşan Vareya Bal Sahibi İsmail ONAT’ın kardeşi,Uzungöl Ortaokulu Müdürlüğünden bu yıl Emekli Olan Abdülkadir KAYA’nın Teyzesinin oğlu Ahmet ONAT geçirdiği ani bir kalp krizi sonucunda hayatını kaybetti.

ahmet_onat.jpg

Hiçbir sağlık sorunu bulunmayan 39 yaşındaki Ahmet ONAT, dün akşam evinde rahatsızlandı.Ara ara rahatsızlığı devam eden Ahmet ONAT sabaha kadar doktora gitmedi.Sabah saatlerinde özel bir araba ile Çaykara Mehmet İlhan DURGUN  Devlet Hastanesine kaldırılan ONAT burada yapılan ilk müdahalenin ardından rahatladı.Ancak kısa bir süre sonra hastanede yeniden kalp krizi geçirdi.Akşamdan da kalp krizi geçirdiği anlaşılan Ahmet ONAT’a ilk müdahale Çaykara’da yapıldı.Zaman kaybetmeden Trabzon’dan Ambulans Helikopter ısmarlandı.

ahmet_onat_2.jpg

Ancak Ambulans Helikopter Çaykara’ya ulaşamadan Ahmet ONAT hastanede hayatını kaybetti.Ahmet ONAT 10.098.2014 Çarşamba Günü Öğle namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Filak Mahallesinde bulunan Mahalle mezarlığında defnedilecektir.

ahmet_onat_3.jpg

Genç yaşta Vefatı ile Uzungöl’ü göz yaşlarına boğan Sevgili Ahmet ONAT’a Allah’tan rahmet,Başta Emekli Okul Müdürümüz Abdülkadir KAYA olmak üzere kederli ailesine ve tüm Uzungöl Halkına Baş Sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

İLETİŞİM:

İsmail ONAT           0 530 2246824

Abdülkadir KAYA   0 505 5267372

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 4012

 
Okan İNAN'ın En Mutlu Günü
Yazar Hilmi KANIK   

Uzungöl Gölbaşı Mahallesinden Almanya’da  ikamet eden Mustafa İNAN’ın  torunu,Almanya’da İkamet eden Yunus ve Dursun İNAN’ın yeğeni, Komutan İsmi ile tanınan Eski Uzman Çavuş, Uzun seneler Çaykara Tur’da Yönetici olarak Çalışan ve şu an Uzungöl’de Turizmcilik yapan  İsmail İNAN(Komutan)’ın  yakışıklı Oğlu Okan İnan ile Trabzon Gürbulak’tan Elif KUDUBAN Uzungöl Sezgin Otel’de düzenlenen dillere destan bir düğün ile bir ömür boyu birlikteliğe “EVET” dediler.

okan-1.jpg

Mahşeri bir kalabalığın yaşandığı düğün töreninde salona yaklaşık olarak 800 sandalye yerleştirilmesine rağmen misafirlerin büyük bir bölümü sandalye bulmakta güçlük çekti.1500 civarında davetlinin katıldığının tahmin edildiği düğün töreninde Trabzon’dan gelen misafirler Çaykara Tur Minibüsleri ve özel araçlar ile Uzungöl’e taşındı.

okan-2.jpg

Trabzon Gürbulak’tan da yoğun bir katılımın yaşandığı düğünde gelinin ailesi,yakınları ve arkadaşları tarafından yüzlerce davetli düğüne katıldı.

okan-3.jpg

Uzungöl Elif İNAN Motel’in yöneticiliğini ve de Müdürlüğünü yapan Okan İNAN ahlakı,beyefendi kişiliği,girişimci Turizmcilik özelliği ve de insanlar ile olan iletişimi ile herkes tarafından çok beğenilen ve de taktir edilen bir insan olma özelliğine sahip.Okan İNAN’ın bu özelliği kuşkusuz düğününe de yansıdı.Ve de binlerce insan Genç çiftleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

okan-6.jpg

Genç çiftlerin düğünü Resmi Nikah kıyma töreni ile başladı.Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK tarafından kıyılan resmi nikah töreninde nikah şahitliklerini ise Yunus İNAN ve Hakan YILMAZ  yaptı.Resmi Nikah töreninin ardından Belediye Başkanı Hanefi TOK tarafından evlilik cüzdanı Gelin Elif İNAN’a takdim edildi.

okan-5.jpg

Uzungöl’ün Çocukları Erol AKYÜZ ve İbrahim İNCE’nin sahne aldığı gecede genç sanatçılar her zaman olduğu gibi yine muhteşem bir performans göstererek düğüne katılan davetlilerin saatlerce ve de gönüllerince eğlenmelerini sağladılar.

okan-bakan.jpg

Trabzon Gürbulak’tan düğüne katılan davetliler oynadıkları birbirinden güzel oyunlar ile genç çiftlerin düğünlerine renk kattılar ve geceye bir başka güzellik eklemiş oldular.

okan-baba.jpg

Gecenin geç saatlerine kadar devam eden düğün töreninde düğüne katılan davetliler hem gönüllerince bir gece yaşamış hem de genç çiftlerin mutluluklarını paylaşmış oldular.

okan-kapak.jpg

Bir Ömür Boyu birlikteliğe “EVET” diyerek ömürlerinin en güzel,en anlamlı ve de en doğru kararlarını veren Okan& Elif İNAN çiftini bizler de bu güzel kararlarından dolayı tebrik ediyor,genç çiftlerimize sağlık,mutluluk ve de başarı dolu uzun bir yaşam diliyoruz

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3977

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 5 - 8 Toplam: 193

Kemal Çamoğlu'nun makinasından Uzungöl
Kemal Çamoğlu'nun makinasından Uzungöl
meryemli mah
meryemli mah

erdal
güzel bir yer tavsiye ederim  
[URL=http://www.hamuracmamakinesi.com]hamur açma makinesi[/URL
Devam Et

Mesaj yazın
Mesajları okuyun

EN SON YORUMLAR

Hocam 1643 tarihli kaynağa başka yerde rastlamadım .Kaynağı neresidir.Sevgilerimle
Daha fazla...

Tesekkür
Babamin ölümü nedeniyle gerek gelerek gerek cenazeye katılan gerek telefonla bizleri yalnız birakmayan herkese tesekkür ederi
Daha fazla...

Muhterem Babam Mehmet Karaca`nin kardesi gibi sevdigi sevgili Amcam Nisan`nin vefati bizleri derinden üzmüstur.Rahmetli Amcama rahmet ve magfiret,kederli evlat...
Daha fazla...

Öğretmenler günü
Öğretmenlerimizin bu mutlu gününü en güzel dileklerimle kutlarken,rahmetli Tayyar Özen hocamızdan günümüze kadar hizmeti ...
Daha fazla...

Hilmi Hoca
Hocam öyle güzel bir tasvir yaptın ki ,şimdi kalkıp geliyorum.Ama bu soğuk havada bakalım bizi nasıl misafir edeceksin?Selamlar...
Daha fazla...