Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ANASAYFA arrow ZİYARETÇİ DEFTERİ
ZİYARETÇİ DEFTERİ

Ziyaretçi defterimizde toplam 546 mesaj bulunmaktadır.
Sayfa: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 »

İsminizKayıt
Kadir INAN
Kimden ALMANYA
Kayıt zamanı: 01/20/09 15:24:21
slm
m-c-team@hotmail.de
erkan
Kimden istanbul
Kayıt zamanı: 01/17/09 10:22:52
mrb sizin cennet gibi uzungölünüze içtenlikle hayranım çok güzel biryerki herkesin orayı görmesi lazım ben oralara daha gelemedim ama en yakın zamanda geleceğim bartınlı erkan tüsüz
erkan_tusuz
Orhan İNAN
Kimden trb
Kayıt zamanı: 01/12/09 11:54:49
Önceliklen herkese selamlar.Ben bu siteye cok fazla giren biri Deyilim. sadece bir kac kere ziyaretim sonucu,bir veya iki kez yazdım.vede yazdıklarım kesinliklen hiç kimseye hakaret,seviyesiz,kişi hak ve özgürlügüne saygısızlık yapmadım.kesinliklen kişilere yapacagım seviyesizce bir sözün kendime saygısızlık görüyorum.onun icin şahsı kimligimi kullanarak birilerine,ve birden cok kişilere hakarete varan yazılar yazılmıştır.kendim okuma şansım olmadı,uslup nederece agır oldugunu görmedim,Benim önce teşekkürüm site takipcisine(sorumlusuna)yazıları yayında tutmadıgı icin, kesinliklen bana ait deyil. kendi adıma yapılan seviye dışı yazılar icin özür diler.yazıyı yazanlar icin kendilerinde görmedikleri öz güven icin başkasının kimligi altında yaptıkları hareket icin yazıklar olsun diyorum.saygı ve sevgilerimlen.
61inan@mynet.com
DAvut İNCİ
Kimden istanbul
Kayıt zamanı: 01/11/09 06:01:53
selamlar herkese.. 
Bu sitedeki bazi yazıları farklı isimler altında yazan arkadaşlar amac nedir bilmem ama cok hoş durmuyor.keşke bizim gibi isminizin arkasında durabilseniz ama sizler hep varsiniz ve hep olacaksınız sadece özgüveniniz ve kendi fikirlerinizi anlatacak cesaretiniz yok.üzülmeyin bu sizin icin bir başlangıc gelecekte kendi adınız ve soyadınızla da yazılar yazabileceğinize ben inanıyorum.. 
Secimlerle alakalı bir ay önce biyazı yazmıştım üslüp ağır kactı özür.yazımın özeti şuydu üslüba takılanlar icin, secimlerde yada başka uzungölü ilgilendiren temel konularda birlik beraberlik ve beraber karar verme.uzungölün dışında yaşayanların fikirlerine de saygı duyulması ve önemsenmeleri..ama en azından yazımın ardından bir şeyler karşılıklı konuşulmaya başlandığı icin mutluyum..benim kimseye hakaret etmem söz konusu değil uzungölün yarısından fazlasıyla akrabalık bağlarım var.konuyu KİMSE BAŞKA YERLERE CEKMESİN..cünkü ben konunun her yerinde varım dikkat edelim.. 
Ama ilginctır ki benim yazımdan herkes haberdar ne güzel herkes alakadar neti bu kadar takıp etmeler cidden son derece iyi vesile olanlara teşekkürler.. 
lütfen bu secimlerde barı bölünmeler kırkınlıklar yaşanmasın düzeyli bir secim olsun  
rakipler unutmasın ki birbirimizle hep ilişkiliyiz. 
Kişisel menfaatlerimizi düşünerek cok hoş olmayan söylemlerden uzak duralım.. 
Yapacaklarınızı projelerini anlatın secen secer zaten her bir adayın ve ekibinin geçmişleri onların referanslarıdır. 
Her adaya ve ekibine uzungöle hayırlı işler yapmaları temenisiyle.. 
saygilarımla.. 
 
Davut İNCİ
davutinci@hotmail.comhttp://www.programegitim.comiyi pazarlar
ALİKayıt zamanı: 01/09/09 07:01:30
Herkese selamlarım arzediyorum.Duvarla ilgili tartışmalarda seviyenin düştüğü kanaatindeyim.Evvela yaşı gereği saygı duymamız gereken insanlara ve genelde bütün insanlara karşı saygılı bir üslup takınılması gerekiyor. bütün uzun göllülerin hadleri bildirilmeli gibi ifadeler yakışmıyor. bir de bazı tesbitlerin yersiz ve gereksiz olduğu kanaatindeyim. uzun göllülerin çamaşırlarını gölde yıkadıkları hiç bir zaman görülmemiştir. esas kirlenmeden bahsedilecekse tesislerin göle döktüğü deterjan atıklarından ve özellikle kanalizasyondan bahsedilebilir. yaz akşamları gölün üzeri kanalizasyon atıklarından dolayı ince bir tabaka ile kaplanıyor. bu üzerinde durulması gereken önemli bir problem... bir de başkanın seviyesini ve çapını belirlerken kullanılan cümleler dikkatimi çekti. bir yahudi firmasında yöneticilik yapmasının avantaj gibi sunulması zannediyorum başkanı da rahatsiz etmiştir. Yahudinin hakim olduğu bir dünyada nelerin olduğunu bugün en açık haliyle görüyoruz. Kan , gözyaşı, zulüm ... Bu millet var olduğu günden beri bunu yapagelmektedir. İnsanımızı başka hasletleriyle refere edelim. Bunlar insana artı değerler katmaz. Duvarı savunanlara yöneltilen eleştiriler gerçekten uzun gölden koptuğumuzu da gösteriyor. Asla duvarın sahasında av yapılmamaktadır. Karaca ve diğer hayvanlar gündüz vakti otlanmak için evlerin neredeyse çatılarına kadar inebiliyorlar. Görmek isteyen bu yaz büyük köye giderken çılaz mevkiine bakabilirler. Daha söylenecek çok şey olabilir. Benim istirhamım daha bilgili, ön yargısız empati yaparak , siyasi kanaatlerimizi aşarak , uzun gölümüz için , orada yaşayanları beceriksizlikle suçlamadan dışarıda yaşayanlarımizi da dışlamadan, faydali şeyler yazsak iyi olur. Herkese en derin saygılarımla, Dışarıda yaşayan bir UZUNGÖLLÜ......
EKREM ZERENKayıt zamanı: 01/07/09 18:40:26
Tüm uzungöllü hemşehrilerimize sağlık ve mutluluk dolu seneler dileriz. Allaha emanet olunuz.
misafir
Kimden rize
Kayıt zamanı: 01/07/09 10:56:46
herkese selam
kamil dalci
Kimden konya-amsterdam
Kayıt zamanı: 01/03/09 19:27:50
gectigimiz temmuz ayinda uzungoldeydim.aslen konyaliyim su an hollanda-amsterdamda ikamet ediyorum.uzungol muhtesemdi.ilk olarak kalmak istedigimiz daha sonrada kalmadigimiz(gorevlinin inanilmaz ihmali ve ilgisizliginden dolayi)oteldeki sorun disinda hersey cok guzeldi.onumuzdeki yillarda yine gelmek isterim.benim icin KARADENIZ BIR SEVDADIR.karadenizli olmasamda..herkese saglik ve mutluluklar dilerim ve derimki guzel karadenizimizin heryeri ayri guzel degerini cok iyi bilelim.ne dersiniz??
ksdalci@hotmail.comhttp://www.kamildalcicom.tr.gg
İTİMAT ASANSÖR / MUR
Kimden KONYA
Kayıt zamanı: 01/03/09 11:04:38
ÜLKEMİZİN EŞSİZ GÜZELLİKLERİNDEN BİR DOĞA HARİKASI OLAN UZUNGÖLÜ GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYDUM.TEMENNİM BU GÜZELLİKLERİN YOK OLMASINA GÖZ YUMMADAN EVLATLARIMIZINDA BU GÜZELLİKLERİ YAŞAMASIDIR.HERKESİN DUYARLI OLASINI DİLİYORUM.SAYGILARIMLA.
murat@itimatasansor.com.trhttp://www.itimatasansör.com.tr
İSMAİL
Kimden konya
Kayıt zamanı: 01/03/09 05:48:22
merhabalar 28.12.2008 tarihinde uzungöle geldim gerçekten o tabiatın ve o eşssiz manzarayı o lapa lapa yağan kar eşliğinde izlemek çok güzeldi. cenabı mevlam bizlere bu güzellikleri yaşatıyor fakat biz gerçekten bu güzelliklerin farkına varıp biz kendimize buralardan kesitler alıyormuyuz.
http://ismail@itimatasansor.com.tr
betül yılmaz
Kimden ıst
Kayıt zamanı: 12/31/08 09:51:10
neden tüm dogal güzellıklerı bozmaya calısıyrz kı. ben uzungöle hıc gıtmedm.hayranıym tabıat harıkası oldgnu dusunuyrm görmeyı de ck ıstyorm dogal güzellıklermıse sahıp cıkalm duvar yapımına ne sekolde olursa olsn karsıym
mustafa AKINCI
Kimden istanbul
Kayıt zamanı: 12/31/08 08:58:12
Herkesin yeni yılını kutlar,sağlıklı ve mutlu günler dilerim.
mustafadafu@hotmail.com
mustafakurt
Kimden hollanda
Kayıt zamanı: 12/30/08 15:16:45
Merhaba, 
 
 
 
Inşa edilmekte olan duvari ilgiyle takip ediyorum. Duvar hakkinda bilgisine guvendigim bir dostumdan kendi fikirlerini sordum.Asagida dostumun bana gonderdigi elektronik postayi sizin icin alintiladim. Ilginizi cekecegini umuyorum. 
 
 
''Dostum selamlar, 
iyi olmana sevindim, benim durumum da idare eder, bir değişiklik yok.  
 
Valla Üstad duvarın avrupadan nasıl göründüğünü bilmiyorum ama burada yakından gerçekten de çok kötü görünüyor. Sadece görüntü değil, bunun üzerinden süregiden tartışmaları ve ayrışmaları takip ediyorsundur. Malum bir seçim sürecine de girilmişken duvar üzerinden politika ve siyasi bir çıkar sağlamaya çalışan bir kesim de ortaya çıkınca olay iyice çirkinleşiyor.  
 
Yolu, karayolları genel müdürlüğü planladı, Kültür ve Turizm Bakanlığı (Kültür ve tabiat avarlıklarını koruma kurulu), Çevre ve Orman Bakanlığı (Özel Çevre Koruma Kurulu) ve Uzungöl belediyesi onayladı ve ihale edilerek inşaatına başlandı. Bir yol, ancak bu kadar kötü ve kaba bir şekilde planlanabilir. Yolun alt şevine, göl içinde beton bir temel üzerine 4-5 m. yüksekliğinde duvar tamamlandı. şimdi de üst şeve (orman tarafı) 6-7 m. yüksekliğinde bir duvar inşaatına başlandı. Bu duvar da tamamlanınca karşıdan bakıldığında en az 10 m. yüksekliğinde bir perde görülecek.Görsel bozukluğunun yanında hem orman ve hem göl ile tamamen irtibat kesildi.  
 
Aslında çok daha kolay ve doğaya uygun, hatta çok daha ekonomik projeler üretilebilirdi. Ayrıca bu yere bu kadar geniş bir yola ihtiyaç varmıydı oda ayrı bir konu. Zaten öğrendiğime göre kurumların onayladığı proje, tam olarak uygulanan proje değilmiş. Biliyorsun Uzungöl sit alanı ve ayrıca özel çevre koruma alanı, bu nedenle de yapılan bütün projelerin öncelikle doğal yapıya zarar vermemesi lazım zaten bu yüzden de o kurumların onayından geçiyor. Bu durum da uluslararı anlaşmalar ve kanunlar ile güvence altına alınmış, bu yüzden yapılan duvar her şeye aykırı. 
 
Türkiyedeki nerdeyse herkes bu durumdan haberdar ve hergün ulusal medyada eleştirel programlar yapılıyor ve yazılar çıkıyor. Her kesimden insanlar buna karşı olumsuz fikir beyan ediyor da, duvarı kimse sahiplenmiyor. Yani duvarın buraya yapılmasına karar veren ve uygulayan kurumlardan hiç bir ses çıkmıyor. Bence onlar da yapılan yanlışın farkına vardı ama dönüş yapmaya cesaret edemiyorlar. Bu yüzden diyorum ki hazır böyle bir kamuoyu da oluşmuşken İdare Mahkemesinde, işlemin durdurulması ve yapılanın yıktırılması için bir dava açılması lazım. Böyle bir dava açılırsa büyük bir ihtimalle kazanılır. Bu kurumlar da ancak bu şekilde buradan dönüş yaparlar. Yani şimdi her ne kadar herkes olumsuz görüş belirtse de bir mahkeme kararı almadan yapılan duvarı kimse yıkamaz. Çünkü çok büyük paralar harcandı, hiçbir kuruluş yaptığı bu duvarı, yıkma parası da ödeyerek yıkamaz, buna cesaret edemez. Mahkeme açılması fikrini uzun zamandır dernek üyelerine ve bu işi organize eden kişilere söyledim, bakalım karşı çıkmaları sadece siyasi mesajmıdır, ne kadar samimi olduklarını göreceğiz.  
 
Neyse üstad duvar ile ilgili aslında söylenecek çok daha fazla şeyler var da başka konular da var. Son zamanlarda uzungöl ile alakalı olarak çok büyük çevresel saldırılar var. Mesela bir konu da Trabzonsporun yapmayı planladığı HES projesi. Geçenlerde DSİ ihaleyi yaptı ve trabzonspora su kullanım lisansını verdi. Malbette (yaklaşık yol ayrımı civarında) derenin önüne bir set yapılarak, mahallenin altından bir tünel ile derenin suyunu alacaklar, taşkıranın alt tarafında bir santrale kadar getirecekler. Bu durumda o arada kalan mesafede yüzeyden neredeyse hiç su akmayacak, bu durum da, hem inşaat aşamasında hemde sonrasında büyük bir çevre kıyım oluşturacak. Konu trabzonspor olunca konu ile ilgili hiç aykırı ses çıkmıyor. Valla durum çok vahim. bundan sonra bunun da gerisi gelecek. Başka bir kuruluş da bundan sonra gölden itibaren benzer bir proje yaparak lisans talep ederse kimse karşı çıkamaz, Bu durum kesinlikle bir emsal teşkil edecektir. Bence herkesin yoğun bir şekilde bu konular ile ilgili, ilgili kurumlara (Başbakanlık, çevre bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı) ile medya kuruluşlarına yoğuın bir mail atmali cevap istemeli, hatta trabzonsporu bu konuda protesto ederek onları bu yanlış yoldan dönmeleri için uyarılması gerekiyor.  
Üstad konular çok fazla aslında, bu arada herkesin çok duyarlı ve uyanık olması lazım. Uzungölün sahipsiz olmadığını, başta uzungöllülerin göstermesi lazım. Bunun için gerek internet gerek diğer yollar ile bütün kurumlara, bu konularda sessiz olmayacağımızı göstermemiz lazım. Bilgi edinme hakkı kanunu var, bu kanun çerçevesinde kurumlara internet yolu ile dilekçe gönderebilir her şekilde cevap isteyebilirsiniz. Türkiyeyi biliyorsun ne kadar sesin çıkarsa o kadar hakkını alırsın.
a.mustafakurt@hotmail.com
Mustafa ÖZTÜRK
Kimden İSTANBUL
Kayıt zamanı: 12/29/08 17:02:04
Bütün İSLAM aleminin 1430 Hicrî Yılbaşılarını üzüntülü olarak tebrik eder, filistinde şehit olan şehidlerimize yüce mevladan rahmet, zalim emperyalist güçlere ve müslüman geçinen milletlere hidayet diliyorum.Umarım bu hicri yılbaşı tüm islam aleminin gaflet uykusundan uyanmasına vesile olur.
Erol KARAMEŞE
Kimden ANKARA
Kayıt zamanı: 12/28/08 19:40:32
Selam Uzungöl'lüler ben 1987-1991 yılları arasında Uzungöl Sağlık Ocağı'nda sağlık memurluğu yaptım. Orada şuan emekli olduğunu tahmin ettiğim bekçi İsmail KOÇ, memur Lütfi ÇAKIR, bakkal Niyazi amca, Haşbar abi, Dursun Eroğlu abi, bakkal Durmuş Abi, Kahve işleten çok özlediğim kardeşim Cemal ve berber babsını ve çok kahrımı çeken Lokanta işleten Seyfullah Kaya ve ablası Fatma KAYA' yı Dursun İNAN abiyi, o zamanlar Belediye Başkanı Olan Mustafa ÖZEN amcanın oğlu Halis ÖZENİ, ebe olan eşi Sevgi ÖZEN'i(TÜKOĞLU) ve çok özel insan olan hemşire arkadaşım Mefaret SABANCI' yı çok özledim orada geçen yıllarımı unutmam mümkün değil.İnsanının sıcaklığı, aşı için gittiğim dağ köylerindeki saf Aanadolu insanı yardımseverliği ve lütufkarlığı daha dün gibi aklımda yazdığım dostlardan bana ulaşan olursa çok sevinirim.  
EROL KARAMEŞE 
NALLIHAN SAĞLIK MESLEK LİSESİ MÜDÜRÜ ANKARA 
Herkese sevgi ve saygılarımla
erolkms@mynet.comhttp://erolkaramese.blogcu.com
Tasarım: Gök Bilgisayar Sistemleri

Sayfayı paylaşın