Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ANASAYFA arrow GÜNCEL > arrow Duyurular arrow Vefat duyuruları arrow TENZİLE GÖZ 22-04-2008
TENZİLE GÖZ 22-04-2008 Yazdır E-posta
Yazar Mustafa ÖZTÜRK   

Uzungöl İnceli mahallesinden Almanyada ikamet eden Ahmet Göz'ün (GUSBİ)hanımı Tenzile GÖZ hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 23.04.2008 tarihinde Uzungöl merkez  camisinden Öğlen namazına müteakip İnceli mahallesindeki aile kabristanına defnedilecektir.

İletişim bilgisi: 0462 6566059-6140


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3230

Yorumlar (6)
27-04-2008 23:20
Allah Rahmet etsin
Rahmetli tenzile teyzemizin gurbet hayatindaki son yolculugunu cenabi allah bizlere nasip etti ve onun kalbi atarken ziyaret etmemize izin verdi son yolculugunda almanya hüzünlüydü cünkü o,sarilacak bir baska dali bir baska ocagi kalmamisti ahmet amcamizdan haric.teyzemize allahtan rahmet yakinlarina sabirlar dileriz.
Yazan Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
28-04-2008 06:31
Allah Rahmet etsin
BAŞKA UZUNGÖL YOK 
 
Değerli hemşerim yakınlarım arkadaşlarım hısım ve akrabalarıma bir nebze de olsa bazı konuları aydınlatmak istiyorum. Belediye Başkanlarımız Sanki Uzungöl Halkının Belediye Başkanı değil Başka yörelerin belediye başkanıymış gibi hareketleri vardır. 
Uzungöl İnsanının eskilerimizden bilinen 3 veya 3.5 asır öncesine dayanmaktadır. 
Bu insanımız 3 asrı çile cefa yük altında sırtıyla, tırnaklarının ucuyla çalışarak bir karış yer yapmak için senelerce uğraşmış ve sonuç olarak bir karış yer sahibi olmuş 200 senelik tapusu var bu tapular hiç göz önünde değil 54 senelik belediye döneminde adeta köyün durumu değişmiş ancak yöneticilerimiz bazı hususları göz den kaçırmışlar sadece görünüme önem vermişler halkı hiç düşünmemişler maalesef. Yayladan,mezireden ve ormanın açık alanların dan sırtıyla ot toplayıp hayvan bakıp çocuğunu okutmuş evini bakmaya çalışmış aynı zamanda uzungöl 70 yıl içerisinde 3 sefer yurdun çeşitli yerlerine muhacir göndermiş halen yörenin arazileri halkımıza yetmemektedir. 1974 yılında D.Ali İNAN in Avrupa dan kendi kafasına koymuş olduğu planlar çerçevesinde tesisler kurmuş bir nebzede olsa yöre halkına ekmek ve öncülük yapmıştır. Bu durum kimine iyi ama bazılarına ise maalesef zarardan başka bir şey değildir. (Dünyada Başka Uzungöl Yok) bunu bilelim hiç kimse uzungölü kendi menfaatına ve çıkarı için kullanamaz. Burada iderecilerin zafiyeti ihmali çıkarcılığı ortaya çıkmaktadır. Durumu iyi olan hemen bir motel veya bina yapmıştır. Durumu iyi olmayın sürünmekte ayına zamanda yerleri de perişan vaziyette hiçbir şey yapılamıyor sonuç olarak da uzungöl ün nüfusu 1500 lere kadar düşmüştür. Yöre insanı ne yapsın nasıl ev yapamıyor Zeki SÖYLÜ dediği gibi üç kuşak bir evde yaşamaya çalışıyor evine bir odada ekleyemiyor bumu idarecilik yok efendim yeni imar planı var tamam olsun olmasın demiyoruz ancak bu insanlar ne olacak hiç düşünül dümü? Sayın Belediye Başkanının Yapacağı bazı atılımlar olmalı (Örneği var İşte Yaylaönü Köyü Muhtarı Köyüm çiğ bölgesidir iskan istedi ve insanlarına birer daire iskan verdiler aynı zamanda köydeki evlerini ve arazilerini kullanıyorlar) Acaba İşsiz ve evsiz olan bu halkımıza aynı zamanda yerleri ucuz pasına istimlak için uğraşılan bu insanlara bu imkan düşünülemez mi . Soruyorum Yöneticilerimize lütfen elinizi vıjdanınıza koyun bu insanların hakkını arayın insanlarımızın dertlerini dinleyin. 
Örneği fırtına vadisi. Uzungölün istimlak değerleri Bir Buşadası gibi Bir Antalya gibi bir marmaris gibi değerlendirilsin aynı zamanda olur olmaz planlarla o güzelim tabiatı bozmiyalım. Memleketimize sahip çıkalım. Çünkü uzungöl hiçbir komşu köyünden faydası yoktur hiç de iyilik düşünmezler maalesef. Be 30 yıldır memleketten ayır yaşıyan bir fert olarak gördüğüm Örneğin (Bulgarıstan göçmeni Yunanıstan göçmeni yogoslav göçmeni kadar değerimiz yoktur bu da idarecilerimizin ihmali olduğunu sanıyorum. Tüm yöre halkına saygı ve selamlarımı Yolluyorum. M.Akyüz Çatalca / İstanbul
Yazan mehmet akyüz
28-04-2008 07:35
Allah Rahmet etsin
Tenzile Göz' e allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. 
M.Akyüz Çatalca/İst.
Yazan mehmet akyüz
28-04-2008 15:21
Allah Rahmet etsin
Kıymetli hemşehrilime allahtan rahmet yakınlarınada sabır diliyorum yeri cennet olsun e.genel
Yazan Engin GENEL
29-04-2008 13:57
ÖLÜM EMRİ HAK VAKİ
Değerli büyüğümüz TENZİLE GÖZ tanımama rağmen ölümüne gerçekten çok üzüldüm.Ailesine sabr-ı cemiller dilerim.
Yazan Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
03-11-2008 08:04
taziye
Yakınlarını kaybedenlerin acılarını yürekten paylaşıyorum.  
Kaybettiğimiz merhumeye Cenab-ı Allah'tan Rahmet,  
başta aile efradı olmak üzere tüm yakınlarına da sabır diliyorum.  
Başımız sağolsun...  
Mustafa ÖZTÜRK
Yazan Mustafa ÖZTÜRK

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >

Sayfayı paylaşın