Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Uzungöl'de 23 Nisan Coşkusu Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

UZUNGÖL’DE  23 NİSAN COŞKUSU

23  Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94. Yıl Dönümü Ülkemizin her tarafında olduğu gibi Uzungöl’de de büyük bir coşku ile kutlandı.Uzungöl Ortaokulu Bahçesinde düzenlenen ve Uzungöl İlkokulu ile Uzungöl Ortaokulunun ortak olarak hazırladıkları programa halk da yoğun bir ilgi gösterdi.

bayram-kapak-2.jpg

bayram-kapak.jpg

     Uzungöl Muhtarı Mustafa TAHAN,Uzungöl Jandarma Karakol Komutanı  Başçavuş Deniz Emre AKÇE,Köseli Köyü Muhtarı Hüseyin DİLMAÇ,Demirli Köyü Muhtarı Mustafa AYAZ ve Şekersu Köyü Muhtarı Mehmet AYGÜN’ün katılımı ile gerçekleşen tören havanın da güzel olması sebebi ile tam bir şenlik havasında geçti.

bayram-2.jpg

bayram-1.jpg

   7. Sınıf Öğrencileri Tuğba AYGÜN ve Mikail SOYLU’nun sunuculuğunu yaptığı programda yer alan bazı etkinlikler ise şöyle;Konuşmalar ve öğrenci şiirlerinin yanı sıra Komedi dans üçlüsü gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

bayram-4.jpg

bayram-3.jpg

   3. Sınıf Öğrencilerinin hazırladıkları Penguen dansı dakikalarca ayakta alkışlandı.2. Sınıf Öğrencilerinin sundukları müzikal gösteriyi ise tabiri caiz ise beğenmemek mümkün değildi.

bayram-6.jpg

bayram-5.jpg

   4. Sınıf Öğrencilerinin hazırladıkları Damat Halayı izleyenleri büyülerken,5. Sınıf öğrencileri tarafından sunulan dans gösterisi ise beğeni ile izlendi.

bayram-8.jpg

bayram-7.jpg

   Her zaman olduğu gibi programın en çok ilgi gören bölümlerinden biri elbette ki Anasınıfı gösterisiydi.Küçük yumurcaklar o minicik yürekleri ile kendilerini izleyenlere kocaman bir müzikal gösteri sundular.

bayram-10.jpg

bayram-9.jpg

   Kutu oyunu,su taşıma oyunu,çekiç oyunu,ördek yürüyüşü,bardak düşürme ve mandal oyunu izleyenleri büyüledi.

bayram-12.jpg

bayram-11.jpg

   Uzungöllü sanatçılar Erol AKYÜZ ve İbrahim İNCE tarafından Uzungöl Halkına muhteşem bir konser verildi.Törene katılanlar gönüllerince eğlendi.

bayram-14.jpg

bayram-13.jpg

   Programın son bölümünde ise Okul içinde düzenlenen futbol turnuvasında ve yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler mahalli imkanlar ile ödüllendirildi.

bayram-kapak-2.jpg

bayram-kapak.jpg

bayram-15.jpg

    Program Uzungöl’ü ziyarete gelen turistler tarafından da büyük bir beğeni ile izlendi.Turistler yaklaşık 2 saat boyunca gösterileri izledi.Ve öğrencileri performanslarından dolayı ayakta alkışladı.


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1395

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >

Sayfayı paylaşın