Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Muzaffer Abi'nin Anne Acısı Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

MUZAFFER ABİ’NİN ANNE ACISI

   Uzungöl’ün yetiştirdiği önemli İş Adamlarından ve Uzungöl Kültürüne her anlamda çok büyük katkıları olan İşadamı Muzaffer KARATAY annesini kaybetmenin acısını yaşıyor.Aynı zamanda Uzungöl Ortaokulu Müdürü Abdülkadir KAYA’nın teyzesi olan Ayşe teyzenin vefatı bütün Uzungöl’ü göz yaşlarına boğdu.

muzaffer_abi.jpg

   İstanbul’da yaşayan ve Uzungöl Kültür Ve Dayanışma Derneğinin kuruluşu ve bu günlere gelmesinde büyük emekleri bulunan İşadamı Muzaffer KARATAY’ın annesi Ayşe KARATAY bir süredir yatalak hastaydı.Ve Oğlu Muzaffer KARATAY’ın yanında kalıyordu.Ayşe Teyze 12.05.2014 Pazartesi Günü İstanbul Kaynarca’da hayatını kaybetti.

   Merhum Ayşe Teyze 13.05.2014 Salı Günü İkindi Namazına müteakip İstanbul  Pendik Kaynarca Orta Camiinde kılınan cenaze namazının ardından yine İstanbul Pendik’te son yolculuğuna uğurlandı.

muzaffer_2.jpg

   Ömrünü Uzungöl’e ve Uzungöl insanına hizmet vermeye adayan,Uzungöl’den Van’a,Bursa’dan İstanbul’a durmak dinlenmek bilmeden Uzungöl sevdası ile kloşuşturan sevgilki Muzaffer KARATAY’ın Anneler Gününden bir gün sonra anne acısını tatması kendisini olduğu kadar hepimizi ağlattı.Sevgili Muzaffer KARATAY son olarak geçtiğimiz Haziran ayında Van Özalp Dönerdere Köyümüzde gerçekleştirilen” Dönerdere Köyü Şenliğinin” organizatörlüğünü üstlenmişti.

   Takvimler 22 Mart 2014’ü gösterdiğinde ise Tüm Uzungöl Gebze Kadırga’da buluşuyordu.Uzungöl Kültür ve Yardımlaşma Derneği Anadolu yakasının düzenlediği gecede Organizasyon tabi ki her zaman olduğu gibi yine sevgili Muzaffer Abi tarafından gerçekleştirilmişti.

muzaffer_3.jpg

   Evet Sevgili Ayşe Teyzemizin yorgun yüreği bu gün bizlere veda etti.Ancak İnsanlar hayattan göçtükten sonra geriye bıraktıkları mirasları ile ölümsüzleşir ve de bir ömür boyu yaşarlar.Sevgili Ayşe Teyze de Muzaffer KARATAY gibi bir değeri Uzungöl insanına armağan ederek bize göre bir annenin hayatta bırakabileceği en güzel mirası Uzungöl insanına bırakmış oldu.

   Merhum Ayşe Teyzemize Allah’tan Rahmet,başta Sevgili Muzaffer KARATAY Abimiz olmak üzere bütün Uzungöl Halkına Baş Sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

 

Muzaffer KARATAY-Oğlu- 0 542 5618761

Abdülkadir KAYA-Uzungöl Ortaokulu Müdürü-0505 5267429

Ev Telefonu-0 216 5960645


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1980

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >

Sayfayı paylaşın