Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ÇOCUKLAR SEÇİMİNİ YAPTI Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri uygulaması kapsamında Çaykara  İlçesi  Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimi yapıldı.

ile-seim-kapak-1.jpg

    Okul Öğrenci Meclisi seçim heyecanı ilk olarak okullarda yaşandı.Ve okullarda gerçekleştirilen Demokratik Yarış sonucunda yapılan seçimler neticesinde birinci olan adaylar okullarını İlçede temsil etme hakkını kazandı.

ile-seim-kapak-2.jpg

     Karaçam Ortaokulu,Köknar Ortaokulu,Ataköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi,Uzungöl Ortaokulu,Taşkıran Mustafa ÖZER Ortaokulu,Çaykara Merkez Zeki Bilge Ortaokulu,Çaykara Çok Programlı Lisesi,Çaykara Anadolu Lisesi ve Çaykara İmam Hatip Lisesi Okul Temsilcileri Çaykara İlçesinde İlçe temsilcisi olabilmek için birbirleri ile yarıştı.

ile-seim-1.jpg

   İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İzzet GÖNAN Başkanlığında gerçekleştirilen seçimlerde ilk olarak bütün okulların adaylarının tanıtımı gerçekleşti.Projenin amacını anlatan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İzzet GÖNAN bu proje ile öğrencilerimizin toplumsal kuralları daha iyi öğrenmek ve İlçemizin daha iyi temsil edilmesinin amaçlandığını ifade etti.

ile-seim-2.jpg

   Daha sonra öğrencilerin birbirlerini daha iyi tanımalarına imkan sağlamak amacı ile kendilerine 15 dakika süre verildi.Öğrenciler Öğretmenlerinin bulunmadığı ortamda birbirlerini tanıma imkanı buldular.

ile-seim-3.jpg

   Öğrenciler ve öğretmenler daha sonra toplantı salonunda yeniden bir araya geldiler.Şube Müdürü İzzet GÖNAN burada “Seçime geçmeden önce söz almak ve konuşmak isteyen öğrencilerimize söz hakkı  verelim” dedi

ile-seim-5.jpg

   Zeynep BİBEROĞLU(Ataköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Öğrenci meclisi Başkanı):Benim sorunlarım biraz fazla.Bunun için biraz uzun konuşacağım.Arkadaşlarımdan ve de öğretmenlerimden bunun için özür diliyorum.

ile-seim-biberolu.jpg

   Öncelikle Ataköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi olarak oyun alanımızın yetersizliğinden söz etmek istiyorum.Teneffüse çıktığımız zaman bırakın oyun oynamayı okulun bahçesinde ayakta duracak yer bulmak nerede ise imkansız.Buna bir çözüm bulunmasını istiyoruz.

ile-seim-kapak-1.jpg

   Bir diğer konu yemekler konusu.Yemeklerde arzu edilen lezzeti alamadıklarını bütün arkadaşlarım ifade ediyor.Bu belki de yemeklerimizin Of’tan gelmesinin etkisi ile de olabilir.

ile-seim-kapak-2.jpg

    Sınıflarımızın bazılarında akıllı tahta var.Bazılarında ise yok.Oysa bizler bütün öğrenciler olarak modern Teknolojinin bütün imkanlarından faydalanmak istiyoruz.

    Servis Taşımaları ile ilgili sıkıntı ise şöyle.Ben her gün Of’a git gel yapıyorum.Servisimiz köy yollarına sapmak zorunda kalıyor.Yolların buzlu olması ise büyük bir tehlike oluşturuyor.

   En büyük hayalim ise Öğrencilerin yeteneklerine göre İlçemizde çeşitli sportif ve Sosyal etkinliklerin düzenlenmesi.Örneğin Ben Müzik aletlerini çalmayı çok seviyorum.Ve de İlçemizde böyle bir etkinlik düzenlenmesini hayal ediyorum.

   Numan ÖZKUL:(Çaykara Çok Programlı Lisesi Okul Öğrenci Meclisi Başkanı):Bizler okuldan Çaykara Merkezde bulunan pansiyona giderken sıkıntılar yaşıyoruz.Çaykara Merkez ile pansiyon arasındaki yol aşırı derecede çamurlu hatta çamur deryası.Pansiyona varana kadar kıyafetlerimiz peri,şan oluyor.Bu soruna bir çözüm bulunmasını  talep ediyoruz.

   Konuşmaların ardından İlçe Temsilciliği seçimine geçildi.Seçime katılan öğrenciler:

1-Aytekin İLHAN                 -Uzungöl Ortaokulu

2-Murat ARDIÇ                    -Taşkıran Mustafa ÖZER Ortaokulu

3-Elif Şule BAYCAN            -Zeki Bilge Ortaokulu

4-Sami ÇOLAK                      -Karaçam Ortaokulu

5-Eftelya TATLI                    -Köknar Ortaokulu

6-Şuayip Bayraktar            -Çaykara Anadolu Lisesi

7-Numan ÖZKUL                -Çaykara Çok Programlı Lisesi

8-Mücahit UZAN                -İmam Hatip Lisesi

9-Zeynep BİBEROĞLU      -Ataköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

   Kapalı zarf usulü ile yapılan oylama sonucunda aşağıdaki listede ismi bulunan 5 öğrenci 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Çaykara İlçesini Trabzon’da yapılacak olan seçimlerde temsil etme hakkını kazandı.

 

Sıra No

Adı Soyadı

Okulu

Aldığı OY

1

Zeynep BİBEROĞLU

Ataköy Anadolu Sağlık Meslek Lisesi

8

2

Eftelya TATLI

Köknar Ortaokulu

8

3

Mücahit UZAN

Çaykara İmam Hatip Lisesi

7

4

Numan ÖZKUL

Çaykara Çok Programlı Lisesi

7

5

Aytekin KUL

Uzungöl Ortaokulu

5


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1975

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >