Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Çocuklar Değerlerimizi Öğreniyor Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

ÇOCUKLAR DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENİYOR

   Göreve başladığı tarihten beri Çaykara İlçemizde bir çok örnek Proje çalışmalarına öncülük yapan Çaykara Kaymakamımız Sayın Musa ÜÇGÜL’ün İlçemizde başlattıkları projelerden biri olan “Değerler Eğitimi” Projesi devam ediyor.

yumurta-1.jpg

   İlkokul Öğrencileri arasında sorumluluk temasını içeren etkinlikler tamamlandı.Bu etkinlikler kapsamında ilkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerine öğretmenleri tarafından birer yumurta verildi.Ve bu yumurtaya öğrencinin bir hafta sahip çıkması istendi.Pet bardak içerisine yerleştirilen yumurtalara öğrenciler bir hafta boyunca adeta gözleri gibi baktılar.

yumurta-2.jpg

   Bu sırada küçük kazalar da yaşanmadı değil.Sınıf içinde,okulda ya da evde yaşanan bu küçük kazalar esnasında bazı öğrenciler yumurtalarını kırdı.Öğrencilerden çoğu ise yumurtalarına bir hafta boyunca gözleri gibi bakarak yarışmayı tamamladı.

yumurta-4.jpg

   Yarışmada öğrencilerin yumurtaları karışmasın diye sınıf öğretmenleri tarafından her yumurta farklı bir şekil ya da figür ile boyanarak öğrencilere teslim edildi.

yumurta-5.jpg

   Yarışmada dereceye giren öğrenciler Okul İdareleri ve Çaykara Kaymakamlığı tarafından mahalli imkanlar ile ödüllendirildi.

yumurta-6.jpg

   Öğrencilerin Değerlerimizi daha iyi kavramaları ve yaşamaları için okullarda Değerler Eğitimi ile ilgili ilgi çekici ve etkili projelerin bundan sonra da çeşitli etkinlikler ile devam edeceği vurgulandı.

yumurta-7.jpg

   Çaykara Kaymakamımız Sayın Musa ÜÇGÜL’e öğrencilerimize Değerlerimizi Öğretmeyi amaçlayan Örnek projelere olan katkılarından dolayı Tüm Öğrencilerimiz,Öğretmenlerimiz ve Eğitim çalışanları adına Teşekkür Etmeyi  borç biliyoruz.

yumurta-kapak.jpg

   Uzungöl İlkokulunda Yumurtasına  sahip çıkma etkinliğinde dereceye giren öğrencilerin isimleri ise şöyle:

   1-Sami Yusuf AYGÜN

   2-Elif ÖZEN

   3-Özgür İNCİ

   4-Esma Nur SOYLU

   5-Hazalnaz ALBAYRAK

   6-Hasan İNAN

   7-Remziye GENEL

   8-Rabia Nur KARIŞMA

   9-Yücel UZAN

   10-Sefa DİLMAÇ

   11-Zehra ONAT

   12-Salih AYGÜN

   13-Zehra MİNAZ

   14-Esma ZEYREK

   15-Fatma Nur SOYLU

   16-Nazlıcan KOÇAK


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1457

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >

Sayfayı paylaşın