Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Ayfer ŞAHİN Trabzon İkincisi Yazdır E-posta
Yazar Hilmi KANIK   

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılında Jandarma Genel Komutanlığı tarafından İlkokul ve Ortaokullar Arası düzenlenen şiir,kompozisyon,resim ve fotoğraf yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri  Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığında düzenlenen bir tören ile verildi.

ayfer-kapak.jpg

   Jandarma Teşkilatının 175.Kuruluş Yıldönümü olan 14 Haziran tarihinde Trabzon İl Jandarma Alay Komutanlığında düzenlenen Ödül törenine Trabzon Valisi Abdil Celil ÖZ,Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Tümgeneral Turgay ÖKSÜZ,Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK,Yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve aileleri,Askeri Erkan ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

ayfer-kapak-2.jpg

   Törende Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Turgay ÖKSÜZ ile Trabzon Valisi Abdil Celil ÖZ birer konuşma yaptılar.Daha sonra şiir dalında Trabzon birincisi seçilerek Jandarma Genel Komtanlığına gönderilen ve burada yapılan değerlendirmede Türkiye Birincisi seçilen Araklı Yeşilyurt Ortaokulu öğrencisi Hasan KALAYCI’nın şiiri öğrenciye okutuldu.

ayfer-1.jpg

   Jandarma Takım Komutanlığının  Tüfekli hareketleri ile devam eden program Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödül töreni ile sona erdi.

   Şiir Yarışmasında Trabzon Araklı Yeşilyurt Ortaokulundan Hasan KALAYCI birinci olurken Çaykara Uzungöl Ortaokulundan Ayfer ŞAHİN ikinci,Düzköy Çayırbağı Ortaokulundan Duygu BEKTAŞ ise üçüncülüğü elde etti.

ayfer-2.jpg

   Kompozisyon dalında Beşikdüzü Şehit Üsteğmen Gülhan Yardım Ortaokulundan Nurgül YILMAZ Birinci olurken Düzköy Çal Ortaokulundan Elif CUMUR ikinci,Akçaabat Aşağı Paşalı Ortaokulundan Sümeyye BAYRAM ise üçüncü oldu.

   Resim Yarışmasında İlkokullar dalında Trabzon Merkez Dumluıpınar İlkokulundan Sedanur ATAMAN birinci,Yavuz Selim İlkokulundan Deniz Naz ÖZTÜRK ikinci,İsmetpaşa İlkokulundan Sedanur ÖZDEMİR ise üçüncü oldu.Ortaokullar arası resim yarışmasında Kanuni Ortaokulundan  Ahmet Emircan KATİPOĞLU birinci,Cudibey Ortaokulundan Cansu Yaren ATALAR ikinci,YOL İŞ Sendikası Ortaokulundan Mustafa Emre ABANOZ ise üçüncü oldu.

ayfer-3.jpg

   Yarışmalarda Birinci Seçilen öğrencilere ödülleri Trabzon Valisi Abdil Celil ÖZ tarafından verildi.Trabzon Valisi ayrıca birinci seçilen öğrencilere birer kol saati hediye etti.Şiir dalında- Türkiye Birincisi seçilen Hasan KALAYCI’ya ayrıca Trabzon Valisi tarafından bir adet diz üstü  bilgisayar hediye edildi.

ayfer-4.jpg

   Yarışmalarda ikinci seçilen öğrencilere ödülleri Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Turgay ÖKSÜZ tarafından takdim edilirken üçüncü seçilen öğrencilere ise ödüllerini Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU verdi.

ayfer-5.jpg

   Yarışmalardan sonra görüşünü aldığımız Çaykara Belediye Başkanı Hanefi TOK Uzungöl Ortaokulundan Ayfer ŞAHİN kızımızın böylesine güzel bir yarışmada ödül kazanmasından dolayı çok fazla mutlu olduklarını,belediye olarak her zaman öğrencilere hizmet vermeyi amaçladıklarını ve önümüzdeki yıllarda Çaykara’ya gelen bu ödüllerin artmasını amaçladıklarını ifade etti.


Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1863

Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.3

 
< Önceki   Sonraki >

Sayfayı paylaşın