Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

ANASAYFA arrow DERNEKLERİMİZ > arrow Almanya şubesi
Almanya şubesi
Uzungöl Dernekleri Almanya Subesi Yazdır E-posta
Yazar murat Mebus AYGÜN   
UZUNGÖL YARDIMLASMA KÜLTÜR DERNEGI 6.OLAGAN KRONGRESINDEN

 

Yazar:Murat Mebus AYGÜN

 

  Uzungöl yardimlasma ve kültürel etkinlik dernegi 6. kongresi 22.04.2011 tarihinde saat 15:30 da yapilmis olup, uzun zaman Almanya subesinin dernek calismalarina ara verilmesinden dolayi yapilamayan kongre gecici üye sayisiyla yapilmis olup calismalarina start vermis oldu. Uzungöl dernekleri Almanya subesi calismalarina ara verilmesinin ana sebeplerinden yöneticilik yapan bazi kiymetli abilerimizin vefati türkiyeye temelli dönüsler ve bunlardan baska halkimiz icerisinde dernegimizde yasanan gecikmelere olan bakislari vesayir sorunlardan dolayi ara verilmis oldu.Yukarda acikladigimiz tarihlerde salt cogunluk saglanamdiysa da yeni yönetim secilmis olup önümüzdeki günlerde calismalarina baslayacaklarini ve hedeflerinin tamamen halkimizi birlestirici ve halkimiza cagrisim yapan calismalarla karsimiza cikacaklarini Her uzungöllü yönetimin bir parcasidir düsüncesiyle hareket edilecegini söylediler.

 

       22.04.2011 tarihinde yapilan kongrede secilen arkadaslarin isimleri asagidaki isimlerden olusmaktadir.

 

  1. Yahya Ismail SAYIN
  2. Yasar EROGLU
  3. Lütfü KARATAY
  4. Cihan INCE
  5. Ayhan MENAP
  6. Mustafa INCE
  7. Engin KALYON  

Yedi asil ve yedek üyelerden olusan yönetimin secildikten sonra Denetleme kurulu üyelerinide secerek yeni denetleme kurulu su isimlerden olusmaktadir.

 

  • Murat AYGÜN
  • Mahmut DURAN
  • Resul sen olmak üzere 3 denetleme kurulu secilmis oldu. Bizlerde bu yönetim ve denetleme kurulunda bulunan arkadaslara calismalarinda basarilar diler.Hayirli ve hedeflerine ulasan bir calisma ortaminin  olusacagina inaniyor, simdiden tebrik ediyoruz.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2941

 
Almanyadan Hacca gideceklerin dikkatine Yazdır E-posta
Yazar murat Mebus AYGÜN   

       Cok degerli  uzungöllü halkimiza sesleniyorum.Eger uzngöllü olupda bu yil almanyadan hacca gideceklerin isimlerini asagidaki telefona bldirmeleri rica olunur saygilarimla.simdiden haciliginizi Allah kabul etsin.allah yolunuzu acik etsin.

 

 

 

telefon: 01607230583

Yorumlar (2) | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3189

 
Almanyadaki Uzungöllü insanlarimiz Yazdır E-posta
Yazar murat Mebus AYGÜN   

       Degerli uzungöl sitesi okuyuculari  bu gün sizlere Uzungölden Almanyaya 1960 li yillardan bu güne gelmis uzungöllü insanlarimizin almanyadaki varliklarindan bahsedecegim. yillar boyu hem ülke icinde hem yurt disinda göc veren uzungöl, kendi kaderlerini cizme dogrultusunda caba göstermis ve hayatlarini buralarda ikame etmeye baslamistir. Almanyada diger ülkeler gibi uzungölün encok göc verdigi ülke konumuna geldi. 1960 li yillarda 10-15 kisinyle baslayan göc, daha sonra bu sayi 100 ile 200 kisiye ve günümüzde bus ayi 1000 kisinin uzerinde oldugu tesbit edilmistir. ancak gel görki uzungöl belediyelikten düsecek duruma geldi. malesef böyle bir trajik bir durum karsinda yapacak belki cok seyler vardir bununda yetkili kisi ve kurumlarin görevi oldugunu bu tür calismalarin memleketimize faydali olacagini düsünüyorum. almanyanin uzungöl nufusu hakkinda daha genis capli arastirmalrimiz olacak ve siz degerli okuyucularimiza bilgilendirmeye devam edecegiz.saygilarimla. Murat Mebus AYGÜN

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 4460

 
Almanyadan 2007 Yili Uzungöllü Hacilarimiz Yazdır E-posta
Yazar murat Mebus AYGÜN   

      Uzungölden almanyaya 1960 li yillarda gurbete gelen insanlarimiz simdide dini vazifelerinden biri olan hac farizasini yerine getirmeye calisiyorlar. 2007 yili hacilarimiz görevlerini yerine getirip tekrar gurbet ocagina geri döndüler. Almanyadan 2007 yilinda toplam sekiz  hacimiz bu hayirli yolculugu yerine getirdiler. Allah haciliklarini kabul etsin.

       Hacca giden uzungöllü hemserilerimizin isim ve soyadlari:

 

Saban SEN Alcakköprü Mahallesinden Tel: (0049) 02181 470 376

Fatma SEN  Saban SEN'in Esi

Turgut MENAP Inceli Mahallesinden  Tel: (0049) 017622684210

Neriman MENAP Turgut Menapin Esi Tel:           017622684211

Nuriye GÖZ Kaplanoz Mahallesinden Alay Gözün Esi

Abdullah KANIK meyremli mahallesinden Tel: (0049) 0306122521

Fatma KANIK Abullahin Annesi

Abdullah Kanikin Kaynanasi (Sisina)

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 4129

 
Almanyada Uzungöl ve Taşkıranlıların buluşması Yazdır E-posta
Yazar murat Mebus AYGÜN   

Uzungöl ve Taşkıran Derneğinin ortaklaşa düzenledikleri geceye talep yoğun oldu. Gecenin önemine binayen konuşma yapan sayın Nesrullah Karaca ve Metin Teoman beyler;

Uzungöl ve çevre köylerinin birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini memleketimizden uzak olmanın dezavantajlarının olduğu bundan dolayı gurbet ocağından çıkmış artık yaşantımızın bir parçası haline gelmiş olan Avrupa'da beraber hareket etmenin faydalı olacağına önemle anlatmışlardır.

Aramızda bulunan misafirlerden sayın Fikri SEZGİN ve Ahmet KADIOĞLU hocalarımızda aynı duygular içinde bu kadar insanla görüşmenin ve buluşmanın çok güzel bir duygu olduğunu ve gurbet ocağında yanlız olmadıklarını ifade etmişlerdir.

Avrupa'da olupda gecemize teşrif edemeyen insanlarımızada sağlık sıhhat ve mutluluklar dileyerek bundan sonraki gecelerde beraber olmanın sevincini yaşama gayreti içinde olmak niyeti ile saygı ve sevgilerimi sunar Allah'a emanet olun der başarılarımızın devamını diliyorum.

Saygılarımla

Murat AYGÜN

Yorumlar (3) | Favori olarak ekle (2) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 3648