Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Sımsıcak Bir Seçim Yazısı
Yazar Hilmi KANIK   
SIMSICAK BİR SEÇİM Yazısı Efendim…Bu gün 30 Mart…İnsanlarımız 5 yıl boyunca bizleri yönetecek olan yöneticilerimize oy vermek için sandıklara koşuyor.Ve de bizler bu seçim gününde Uzungöl’ün seçim heyecanını sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Aylardır süren seçim telaşında seçim ile ilgili tek satır haberi bile ben şahsen okurlarımız ile paylaşmadım.Bunun bana göre haklı bir gerekçesi vardı.Hem Belediye Başkanlıklarında hem de muhtarlık seçiminde her adaya her zaman olduğu gibi eşit mesafede durmaya çalıştım.Biri İçin yapılacak bir haberin diğer adayı olumsuz etkileyeceği gerçeğinden hareket ederek hiçbir aday hakkında tek bir satır bile yazı yazmamayı tercih ettim. Bugün ise seçim günü.Ve bizler başlıkta da ifade ettiğimiz gibi sımsıcak bir seçim yazımız ile sizlerle birlikteyiz.Bilindiği gibi Trabzon İlimizin Büyükşehir kapsamına alınmasından dolayı Belde Belediyeleri kapanmış oldu.İlçede sadece Çaykara Belediye Başkanlığı için seçim yapıldı.Son derece medenice yaşanan seçim yarışının ardından artık adaylar sonuçları beklemeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı heyecanı da doruk noktasındaydı Uzungöl’de.Başkan Adaylarımız defalarca Uzungöl’ü ziyaret ettiler.Halka projelerini anlattılar.Ve de onlar da beklemeye başladılar.Seçimde taraf olmadığımızı söyledik.Ama doğrusunu söylemek gerekirse oyumuzun bulunmadığı Merkez Ortahisar İlçemizde Yüreğimizin Çaykara Sevdalısı Kıymetli Ağabeyimiz Sevgili Osman ABANOZ için çarptığını itiraf etmeden de geçemeyeceğiz.İsterse buna birileri taraf tutma desin.Biz hep Çaykaramızın tarafında olduk.Bundan sonra da öyle olmaya devam edeceğiz. Ve Muhtarlık seçimi.İki Dönemdir Uzungöl Yeni Mahalle Muhtarlığını yürüten Sevgili Mustafa TAHAN,Yine Filak Mahallemizden Sevgili İlhan TAHAN,Merkezden iki Turizmci Sevgili Mehmet ÖZTÜRK ve Sevgili Sinan İNCİ Uzungöl Muhtarlığı için çetin ve keyifli bir yarışın içinde buldular kendilerini.Seçimin sonunda bir aday kazanacak diğer adaylar ise kazananı ayakta alkışlayacak. Evet onların hepsi bizim başımızın tacı.Bu işin bana göre kaybedeni yook.Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı için,Çaykara Belediye Başkanlşığı ve Belediye Meclis Üyeliği için,Uzungöl Muhtarluığı için aday olarak yola çıkan,bizlere hizmet etme sevdası ile yola çıkan bütün adaylara teşekkürlerimizi sunmayı bir borç biliyoruz. Daha önce de söyledik.Bir kere daha tekrar ederek bitirelim yazımızı.Bu işin kaybedeni yok.Aslında bütün adaylar seçimleri kazandı.Hepsi seçimin galibi.Hepsi başımızın tacı.Hadi gelin Hepsini alkışlayalım.Hepsine bize yaşattıkları heyecan için teşekkür edelim

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2000

 
Göz Yaşları Sel Oldu
Yazar Hilmi KANIK   

YÜREĞİMİZ YANDI

   Bazı anlar vardır…İnsanın canı yazı yazmak istemez.Bazı anlar vardır.İnsanın canı haber eklemek istemez.Bazı anlar vardır ki insanın canı sadece doyasıya ağlamak ister,hıçkıra hıçkıra  göz yaşı dökmek ister.

yaar-1.jpg

   Taşkıran Beldemizden Trabzon’da ikamet eden Yaşar AĞIRMAN kardeşimiz geçirdiği kalp krizi sonucunda Trabzon’da Hastahanede hayatını kaybetti.

   Daha bundan iki ay öncesiydi.Sevgili Yaşar AĞIRMAN için çok mutlu çok sevindirici bir haberi paylaşmıştık okurlarımız ile.İki böbreği de iflas etmişti Sevgili Yaşar Kardeşimizin.İki seçenek vardı .Ya ömrü diyaliz makinesine bağlı olarak geçecekti ya da böbrek nakli yapılacaktı Sevgili Yaşar Kardeşimize.

yaar-2.jpg

   Karar verilmişti.Eşi Fatma AĞIRMAN böbreğini eşi ile paylaşmaya karar verdi ve böbreğini eşine verdi.İki ay önce başarılı bir operasyonun ardında böbrek nakli yapılmıştı sevgili Yaşar Ağırman’a.

yaar-3.jpg

    Böbrek naklinden sonra her şey yolunda gidiyordu.Böbrek uyum sağlamıştı.Tek sorun vardı.Kalp problem çıkarabilirdi.Onun dışında hiçbir sorun yoktu.Ve dün o beklenmeyen,hiçbirimizin aklının ucundan geçmeyen kimsenin düşünmek bile istemediği olay yaşandı.Sevgili Yaşar AĞIRMAN ani geçirdiği kalp krizi sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederek hepimizi göz yaşlarına boğdu.

yaar-5.jpg

   Bilindiği gibi Sevgili Yaşar AĞIRMAN Uzungöl Çamlık Mahalllemizden Merhum Sevgili Mustafa AYGÜN(Zurus) Amcamızın kızı Fatma ile evliydi.Bir kız bir de erkek olmak üzere iki çocuk babasıydı.

yaar-7.jpg

   Sevgili Yaşar AĞIRMAN 25.03.2014 Salı Günü İkindi namazına müteakip Taşkıran Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından Taşkıran Beldemizde bulunan kabristanlıkta        defnedildi.

   Cenaze Namazına Trabzon  Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU,Çaykara Belediye Başkanı Namık Kemal GEDİKOĞLU,Ak Patri Çaykara Belediye Başkan Adayı Hanefi TOK,Taşkıran Belediye Başkanı Refik ALBAYRAK,CHP Trabzon Büyükşehir Meclis Adayı İlker GENEL,Uzungöl Yeni Mahalle Mahallesi Muhtar Adayları Mustafa TAHAN,Mehmet ÖZTÜRK,İlhan TAHAN ve Sinan İNCİ ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

yaar-8.jpg

   Cenaze namazında söz alan Emekli İmam Hatip Niyazi ALBAYRAK insanların her an için ölümü düşünmeleri gerektiğini anımsattı.Ülke olarak heyecanlı bir seçim dönemi yaşandığını anımsatan ALBAYRAK bütün siyasi partilerin bizlere ve ülkemize hizmet yapmayı amaçladıklarını bu yüzden bizim insan olarak hepsini baş tacı yapmamız gerektiğini hatırlattı.Siyasilere de bir hatırlatma yapan Emekli İmam Niyazi ALBAYRAK insanları kırarak ya da kötüleyerek küçük başarıların elde edilebileceğini ancak insan vefat ettiğinde bütün bunlardan hesaba çekileceğini bu yüzden de kimsenin kimseyi kırmaması gerektiğini anımsattı

   Daha sonra Taşkıran Merkez Camii İmamı Yunus AKYÜZ tarafından Sevgili Yaşar AĞIRMAN kardeşimizin cenaze namazı kıldırıldı.

   Genç yaşta aramızdan ayrılarak bütün Uzungöl’ü göz yaşlarına boğan Sevgili Yaşar AĞIRMAN’a Allah’tan Rahmet tüm Uzungöl ve Taşkıran Halkına Baş Sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

İLETİŞİM:İsmet İNCİ-Bacanağı-0 539 3473273

Havva İNCİ Baldızı- 0 539 3391540-0 530 1229991

NOT:Cenaze resimleri daha sonra eklenecektir

 

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2147

 
Gebze'de Uzungöl Coşkusu
Yazar Hilmi KANIK   

KADIRGA’DA UZUNGÖL COŞKUSU

   Merkezi İstanbul’da bulunan Uzungöl ve Çevre Köyleri Kültür ve Eğitim Vakfı Pendik Kaynarca Şubesi tarafından 22 Mart 2014 Cumartesi akşamı Gebze Kadırga’da muhteşem bir müzik eğlence programı düzenlendi.

dernek-1.jpg

  Dernek Başkanı Genç Kardeşimiz Sevgili Recep FALAY tarafından düzenlenen gecede program akışı yine genç kardeşlerimizden Sevgili Sehat EKİNCİ tarafından yapıldı.

dernek-2.jpg

   Sunuculuğunu Karadenizimizin Ünlü Sunucusu Fadime Hala’nın yaptığı program saat 19.00’da başladı.Gece 01’de sona erdi.Kardenizin televizyonculuk alanındaki yükselen yeni yıldızı KADIRGA TV ekranlarından saat 22.00-00.30 arası canlı olarak yayınlanan geceye Uzungöl Dostları akın etti.Salonun tıklım tıklım dolduğu hatta insanların kalabalık yüzünden sandalye bulmakta bile zorluk çektiği geceye katılanlar gönüllerince muhteşem bir gece yaşadılar.

dernek-5.jpg

    Abdullah AYGÜN-Uzungöl Aygün Otel,Abdullah AKYÜZ,Beyza Motel,Abdullah DEMİR Arv Mühendislik,Dursun Alki İNAN-İnan Kardeşler Otel,Dursun ÇAKMAK-Doğa Restaurant,Fehmi KAYA Çamlık Gıda,Fikret GÖZ-Gobleç Otel,Fikret YAZICI Nafee Kafe,Halil İNCİ,Otel Skala,Hasan SOYLU,Cennet Otel,Hilmi İNAN-İnan Kardeşler Restaurant,Hikmet ALİBEYOĞLU-Saadet Kömür,Hüseyin BEKTAŞ-Migron Restaurant,Hüseyin İNAN-İnan Kardeşler Bungalov Motel,İdris AKYÜZ-Beyza Motel,İrfan  ÖZTÜRK-Ajans 61 Matbaa,İsmail-Kadir AYGÜN-Günsoy Orman Ürünleri,İsmail SEZGİN-Sezgin Otel,Kemal KELEŞ-Anadolu Makine,Kenan İNCİ-İnci Otel,Muhammet KARAGÖZ-Doğa Restaurant,Mustafa YAZICI-Aystar İnşaat,Muzafer KARATAY-Balkan Tekstil Yıkama,Orhan İNAN-Şekersu Otel,Recep ÇİÇEK-Çiçeksan Elektrik,Recep FALAY-Migron Elektrik,Sebahattin İNAN-Özge Kapı,Sinan İNCİ-İnci Otel,Şeref ÖZKAN-Özkan Otel,Şükrü SEKMEN-Migron Elektrik,Yaşar YAZICI-Yazıcı Gıda,Katip DÜZGÜN-Enkay Otomotiv gecenin sponsorluğunu üstlendiler.

dernek-6.jpg

   Geceye Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK,Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ,Gebze İlçe Emniyet Müdürü Güner YILMAZ,Demokrat Patri Pendik İlçe Başkanı Hikmet UYGUN;İlçe Emniyet Müdürü Güner YILMAZ,Tuzla Parklar Bahçeler Müdürü Ali Fuat YANIK,Gebze Belediye Başkanı Adnan KÖŞKER,Pendik AKP İlçe Başkanı Turgay KILIÇ,Uzungöl Muhtar Adayları Mehmet ÖZTÜRK ve Sinan İNCİ,Maltepe Esenkent Mahallesi Muhtar Adayı Necmi DUMAN,Petrol İş Gebze Şubesi Başkanı Süleyman AKYÜZ,Pendik Nüfus Müdürü Recep SEFİ,Uzungöl Derneği Eski Başkanı Hasan YAZICI,Çaykaralılar Dernek Başkanı Mehmet AYDIN,Lofeu Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya ŞAHİNTÜRK,Pendik Belediye Meclis Üyesi Müslim ŞAHİN  iştirak ederek geceyi onurlandırmışlardır.

dernek-9.jpg

   Başta İstanbul,Bursa,Adapazarı,İnegöl,Van ve Trabzon olmak üzere bir çok yerden geceye katılan Uzungöl Dostları yıllardır görmediği arkadaşları ile dostları ile,akrabaları ile hasret gidermenin mutluluğunu yaşamış oldular.

dernek-10.jpg

   Program saat 19.00’da Karadenizin en usta kemence sanatçılarından Sevgili Yusuf Cemal KESKİN’in muhteşem konseri ile başladı.Sevgili Yusuf Cemal KESKİN hem muhteşem sohbeti hem de okuduğu birbirinden güzel türküler ile dinleyenleri mest etti.Daha sonra sahne alan Ülkemizin en önemli kaval ustalarından Üstad Süleyman AĞIRMAN’ın oynadığı  muhteşem kaval eşliğinde geceye katılanlar gönüllerince horon oynadı.

dernek-11.jpg

   Saatler 22’yi gösterdiğinde ise KADIRGA TV2den canlı yayın başladı.Bu Bölümde söz alan Dernek Başkanı Recep FALAY Geceye iştirak eden herkese teşekkür etti.Geceye katılımın bu derece yoğun olmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini ve buradan aldıkları cesaret ile bundan sonra da bu tip etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini ifade etti.

dernek-12.jpg

   Daha sonra söz alan Onursal Başkan Muzaffer KARATAY ise konuşmasında ağırlıklı olarak Uzungöl,Uzungöl’ün sorunları ve Uzungöl İnsanının karşılaşmış olduğu sorunlar ile ilgili olarak elinden tutulması ve desteklenmesi gerektiği konularında konuştu.

dernek-cemal-2.jpg

   Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK ise Karadeniz insanının azmi ve cesareti sayesinde her şeyi başarabildiğini bu akşam bir kere daha buna şahitlik yaptıklarını ifade etti.

dernek-falay.jpg

   Bu kadar insanı bir araya toplamanın çok kolay bir iş olmadığını ifade eden Pendik Kaymakamımız Osman TUNÇ ise bu güzel oluşumu gerçekleştiren herkese teşekkür etti.

dernek-fehmi.jpg

   Daha Sonra Plaket  Töreni gerçekleştirildi.Kars Vali Yardımcısı Cevat UYANIK,Pendik Kaymakamı Osman TUNÇ,Pendik Belediye Başkanı Dr S.Kenan ŞAHİN,Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Merkez Şubesi Başkanı Fehmi AYGÜN,Derneğin Onursal Başkanı Muzaffer KARATAY,Turizmci Dursun Ali İNAN,Saadet Kömür Sahibi Ali Hikmet ALİBEYOĞLU,Turizmci Sinan İNCİ,Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi  Mühendis Mustafa YAZICI,gecede plaket ile ödüllendirildi.

dernek-muzaffer.jpg

   Kavalı Türkiye’ye ve Dünyaya sevdiren Ulusal  ve Uluslar Arası Kaval Sanatçısı Sevgili Kerim AYDIN’ın çaldığı muhteşem kaval eşiliğinde geceye katılanlar gönüllerince eğlendi.

dernek-onay.jpg

    Sadece Sanatçı Kimliği ile değil aynı zamanda eğitimi ve kültürü ile her zaman Topluma örnek gösterilen Çaykaralı Ulusal Sanatçı Sevgili Onay ŞAHİN yaklaşık iki saat süren canlı performansı ile geceye katılanlara muhteşem bir müzik ziyefeti yaşattı.

dernek-vali-2.jpg

   Ve gecenin finalini ise Karadeniz Müziğinin Hanım Efendi Sanatçısı Bizim Gönül yaptı.Okuduğu birbirinden güzel ve duygusal türküler ile geceye katılanları hem hüzünlendirdi hem de coşturdu Sevgili Bizim Gönül.

   Zamanın nasıl geçtiğinin hiç kimse farkına bile varmamıştı.Saat gece 01.30’da salon hala tıklım tıklım doluydu.Bir kişi bile evine erken gitmemişti.Ve de saatler gece 01.30’u gösterdiğinde herkes birbirine veda ederek evinin yolunu tutuyordu.Senelerce birbirlerini görmeyen arkadaş,dost ve akrabalar bir dahaki sefere yeniden bir araya gelme ümidi ile geceyi sonlandırıyordu.

   Bizler de Uzungöl İnsanına böylesine muhteşem bir gece yaşatan Sevgili Recep FALAY ve onun Uzungöl Sevdası ile yanıp tutuşan Yönetim Kurulundaki arkadaşlarına,onların arkasında dimdik durarak gençleri organize eden Büyük Usta Sevgili Muzaffer KARATAY Bimize ve de tabi ki Uzungöl Kültür Ve Yardımlaşma Derneği Merkez Şubesi Başkanımız Sevgili Fehmi AYGÜN ve yönetim kuruluna Uzungöl Halkı olarak teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2780

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 37 - 40 Toplam: 193

benim makinamdan çekilen kareler....
benim makinamdan çekilen kareler....
TATLI YORGUNLUK
TATLI YORGUNLUK
Açıklama: Garester gezisi sonunda başladığımız yerde...

erdal
güzel bir yer tavsiye ederim  
[URL=http://www.hamuracmamakinesi.com]hamur açma makinesi[/URL
Devam Et

Mesaj yazın
Mesajları okuyun

EN SON YORUMLAR

Hocam 1643 tarihli kaynağa başka yerde rastlamadım .Kaynağı neresidir.Sevgilerimle
Daha fazla...

Tesekkür
Babamin ölümü nedeniyle gerek gelerek gerek cenazeye katılan gerek telefonla bizleri yalnız birakmayan herkese tesekkür ederi
Daha fazla...

Muhterem Babam Mehmet Karaca`nin kardesi gibi sevdigi sevgili Amcam Nisan`nin vefati bizleri derinden üzmüstur.Rahmetli Amcama rahmet ve magfiret,kederli evlat...
Daha fazla...

Öğretmenler günü
Öğretmenlerimizin bu mutlu gününü en güzel dileklerimle kutlarken,rahmetli Tayyar Özen hocamızdan günümüze kadar hizmeti ...
Daha fazla...

Hilmi Hoca
Hocam öyle güzel bir tasvir yaptın ki ,şimdi kalkıp geliyorum.Ama bu soğuk havada bakalım bizi nasıl misafir edeceksin?Selamlar...
Daha fazla...