Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Uzungöl'de 23 Nisan Coşkusu
Yazar Hilmi KANIK   

UZUNGÖL’DE  23 NİSAN COŞKUSU

23  Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 94. Yıl Dönümü Ülkemizin her tarafında olduğu gibi Uzungöl’de de büyük bir coşku ile kutlandı.Uzungöl Ortaokulu Bahçesinde düzenlenen ve Uzungöl İlkokulu ile Uzungöl Ortaokulunun ortak olarak hazırladıkları programa halk da yoğun bir ilgi gösterdi.

bayram-kapak-2.jpg

bayram-kapak.jpg

     Uzungöl Muhtarı Mustafa TAHAN,Uzungöl Jandarma Karakol Komutanı  Başçavuş Deniz Emre AKÇE,Köseli Köyü Muhtarı Hüseyin DİLMAÇ,Demirli Köyü Muhtarı Mustafa AYAZ ve Şekersu Köyü Muhtarı Mehmet AYGÜN’ün katılımı ile gerçekleşen tören havanın da güzel olması sebebi ile tam bir şenlik havasında geçti.

bayram-2.jpg

bayram-1.jpg

   7. Sınıf Öğrencileri Tuğba AYGÜN ve Mikail SOYLU’nun sunuculuğunu yaptığı programda yer alan bazı etkinlikler ise şöyle;Konuşmalar ve öğrenci şiirlerinin yanı sıra Komedi dans üçlüsü gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

bayram-4.jpg

bayram-3.jpg

   3. Sınıf Öğrencilerinin hazırladıkları Penguen dansı dakikalarca ayakta alkışlandı.2. Sınıf Öğrencilerinin sundukları müzikal gösteriyi ise tabiri caiz ise beğenmemek mümkün değildi.

bayram-6.jpg

bayram-5.jpg

   4. Sınıf Öğrencilerinin hazırladıkları Damat Halayı izleyenleri büyülerken,5. Sınıf öğrencileri tarafından sunulan dans gösterisi ise beğeni ile izlendi.

bayram-8.jpg

bayram-7.jpg

   Her zaman olduğu gibi programın en çok ilgi gören bölümlerinden biri elbette ki Anasınıfı gösterisiydi.Küçük yumurcaklar o minicik yürekleri ile kendilerini izleyenlere kocaman bir müzikal gösteri sundular.

bayram-10.jpg

bayram-9.jpg

   Kutu oyunu,su taşıma oyunu,çekiç oyunu,ördek yürüyüşü,bardak düşürme ve mandal oyunu izleyenleri büyüledi.

bayram-12.jpg

bayram-11.jpg

   Uzungöllü sanatçılar Erol AKYÜZ ve İbrahim İNCE tarafından Uzungöl Halkına muhteşem bir konser verildi.Törene katılanlar gönüllerince eğlendi.

bayram-14.jpg

bayram-13.jpg

   Programın son bölümünde ise Okul içinde düzenlenen futbol turnuvasında ve yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenciler mahalli imkanlar ile ödüllendirildi.

bayram-kapak-2.jpg

bayram-kapak.jpg

bayram-15.jpg

    Program Uzungöl’ü ziyarete gelen turistler tarafından da büyük bir beğeni ile izlendi.Turistler yaklaşık 2 saat boyunca gösterileri izledi.Ve öğrencileri performanslarından dolayı ayakta alkışladı.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1853

 
EMİNE TEYZE AĞLATTI
Yazar Hilmi KANIK   

EMİNE ANNE AĞLATTI

   1960’lı yıllarda Şirin Beldemiz Uzungöl’den Almanya’ya Gurbete giden ilk hemşerilerimizden Merhum Dursun MANAP’ın eşi Emine MANAP Trabzon’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi ve bütün Uzungöl’ü göz yaşlarına boğdu.

zeki-abi-1.jpg

 

 

 zeki-abi-2.jpg

  Kaplanoz Mahallesinden Yakup ERDOĞAN,Merkez Hocalı Mahallesinden Abdullah ERDOĞAN’ın Ablaları,İsmail MANAP’ın Amcasının Hanımı,İnceli Butik Otel Sahibi Hayri MANAVOĞLU’nun kayınvalidesi ve de Zeki MANAP  Abimizin Biricik Annesi Emine Teyzemizin beklenmeyen ölümü hepimizi ağlattı.

zeki-abi-3.jpg

  

zeki-abi-4.jpg

   Merhum Emine Teyze 19 Nisan 2014 Cumartesi Günü İkindi Namazına müteakip Uzungöl Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından İnceli Mahallemizde bulunan aile kabristanlığında defnedildi.

zeki-abi-5.jpg

   zeki-abi-6.jpg

   Cenaze Namazına kalabalık bir halk topluluğu katıldı.Göz yaşlarının sel olduğu cenazede Merhume Emine Teyze’nin cenaze namazı Uzungöl Merkkez Camii İmamı İsmail ŞEN tarafından kıldırıldı.

zeki-abi-7.jpg

   Aramızdan zamansız ayrılışı ile hepimizi göz yaşlarına boğan Merhum Emine Teyze’ye Allah’tan Rahmet başta oğlu Sevgili Zeki Abi olmak üzere bütün aile bireylerine,İnceli Mahallemize ve tüm Uzungöl Halkına baş sağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

zeki-abi-8.jpg

 

İLETİŞİM:

Zeki MANAP:-Oğlu-0 533 6995640

Hayri MANAVOĞLU-Damadı-0 532 4078299

Yakup ERDOĞAN-Kardeşi-0 533 7143091

Ev:0 462 6566060-Hayri MANAVOĞLU’nun Evi

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1952

 
Çocuklar Değerlerimizi Öğreniyor
Yazar Hilmi KANIK   

ÇOCUKLAR DEĞERLERİMİZİ ÖĞRENİYOR

   Göreve başladığı tarihten beri Çaykara İlçemizde bir çok örnek Proje çalışmalarına öncülük yapan Çaykara Kaymakamımız Sayın Musa ÜÇGÜL’ün İlçemizde başlattıkları projelerden biri olan “Değerler Eğitimi” Projesi devam ediyor.

yumurta-1.jpg

   İlkokul Öğrencileri arasında sorumluluk temasını içeren etkinlikler tamamlandı.Bu etkinlikler kapsamında ilkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerine öğretmenleri tarafından birer yumurta verildi.Ve bu yumurtaya öğrencinin bir hafta sahip çıkması istendi.Pet bardak içerisine yerleştirilen yumurtalara öğrenciler bir hafta boyunca adeta gözleri gibi baktılar.

yumurta-2.jpg

   Bu sırada küçük kazalar da yaşanmadı değil.Sınıf içinde,okulda ya da evde yaşanan bu küçük kazalar esnasında bazı öğrenciler yumurtalarını kırdı.Öğrencilerden çoğu ise yumurtalarına bir hafta boyunca gözleri gibi bakarak yarışmayı tamamladı.

yumurta-4.jpg

   Yarışmada öğrencilerin yumurtaları karışmasın diye sınıf öğretmenleri tarafından her yumurta farklı bir şekil ya da figür ile boyanarak öğrencilere teslim edildi.

yumurta-5.jpg

   Yarışmada dereceye giren öğrenciler Okul İdareleri ve Çaykara Kaymakamlığı tarafından mahalli imkanlar ile ödüllendirildi.

yumurta-6.jpg

   Öğrencilerin Değerlerimizi daha iyi kavramaları ve yaşamaları için okullarda Değerler Eğitimi ile ilgili ilgi çekici ve etkili projelerin bundan sonra da çeşitli etkinlikler ile devam edeceği vurgulandı.

yumurta-7.jpg

   Çaykara Kaymakamımız Sayın Musa ÜÇGÜL’e öğrencilerimize Değerlerimizi Öğretmeyi amaçlayan Örnek projelere olan katkılarından dolayı Tüm Öğrencilerimiz,Öğretmenlerimiz ve Eğitim çalışanları adına Teşekkür Etmeyi  borç biliyoruz.

yumurta-kapak.jpg

   Uzungöl İlkokulunda Yumurtasına  sahip çıkma etkinliğinde dereceye giren öğrencilerin isimleri ise şöyle:

   1-Sami Yusuf AYGÜN

   2-Elif ÖZEN

   3-Özgür İNCİ

   4-Esma Nur SOYLU

   5-Hazalnaz ALBAYRAK

   6-Hasan İNAN

   7-Remziye GENEL

   8-Rabia Nur KARIŞMA

   9-Yücel UZAN

   10-Sefa DİLMAÇ

   11-Zehra ONAT

   12-Salih AYGÜN

   13-Zehra MİNAZ

   14-Esma ZEYREK

   15-Fatma Nur SOYLU

   16-Nazlıcan KOÇAK

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 1972

 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 33 - 36 Toplam: 193

Gurbetten Dostlara
Gurbetten Dostlara
Açıklama: Selam Sayin izliyicilerim bu fotgraflar ilkel sartlarda ve ilkel kamera yak lasik otuzyilik albüm genis zaman zaman ekleriz. yanliz ricam olsun dikatlicabakin Sevgi ve Selamlar Inan KADIR
Uzungol resimler 4
Uzungol resimler 4
Açıklama: Uzungol resimler

erdal
güzel bir yer tavsiye ederim  
[URL=http://www.hamuracmamakinesi.com]hamur açma makinesi[/URL
Devam Et

Mesaj yazın
Mesajları okuyun

EN SON YORUMLAR

Hocam 1643 tarihli kaynağa başka yerde rastlamadım .Kaynağı neresidir.Sevgilerimle
Daha fazla...

Tesekkür
Babamin ölümü nedeniyle gerek gelerek gerek cenazeye katılan gerek telefonla bizleri yalnız birakmayan herkese tesekkür ederi
Daha fazla...

Muhterem Babam Mehmet Karaca`nin kardesi gibi sevdigi sevgili Amcam Nisan`nin vefati bizleri derinden üzmüstur.Rahmetli Amcama rahmet ve magfiret,kederli evlat...
Daha fazla...

Öğretmenler günü
Öğretmenlerimizin bu mutlu gününü en güzel dileklerimle kutlarken,rahmetli Tayyar Özen hocamızdan günümüze kadar hizmeti ...
Daha fazla...

Hilmi Hoca
Hocam öyle güzel bir tasvir yaptın ki ,şimdi kalkıp geliyorum.Ama bu soğuk havada bakalım bizi nasıl misafir edeceksin?Selamlar...
Daha fazla...