Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Uzungöl'de Kar Motosikleti keyfi
Yazar Abdullah Düzgün   

uzungol-de-kar-motosikleti-keyfi_o.jpgÜlke genelinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken, karın tadını çıkaranlar da yok değil. Trabzon'un doğa harikası Uzungöl beldesine gelen turistler kar motosikletlerine binerek, beyaz örtünün keyfini çıkartıyor.

Fransa'da ikamet eden belde sakinlerinden Metin Beyazyüz, bu ülkedeki dostları ve özellikle de dağ sporlarıyla uğraşanlara kolaylık sağlamak amacıyla 5 adet kar motosikleti aldı. Fransa'da ikamet eden Beyazyüz, kar motosikletlerini bakımı ve başkalarına hizmet vermesi için beldede ikamet eden Gürkan Aygün'e emanet etti. Yılın büyük bölümünde boş kalan kar motosikleti artık Uzungöl'e gelen yerli ve yabancı turistlerin de hizmetine sunuluyor. Saati yaklaşık 50 YTL olan kar motosikletlerinin yolda kalma gibi bir sıkıntısı bulunmuyor.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 2993

Devamını oku...
 
Uzungöl, belediye ve Japon bilim adamlarının işbirliğiyle buz pateni pisti oluyor
Yazar uniTS61fatih   

uzung_buz_pisti.gifUzungöl Belde Belediyesi'nin projesi sayesinde freon gazı yardımıyla gölün üzerini kaplayan buzun uzun süre erimemesi sağlanacak, Uzungöl 10 hektarlık yüzölçümüyle dünyanın en büyük buz pateni pistlerinden biri haline gelecek!
Uzungöl Belediye Başkanı Nuri Alibeyoğlu iddialı: "Amacımız turizmi 12 aya yaymak. Hava soğuk ve rüzgârlı olduğu için göl üzerinde bazen 40 santimetreye kadar çıkan bir buz tabakası oluşuyor. Bu buz tabakasının marta kadar nasıl korunacağını araştırdık. Japon bilim adamlarının bu tür tabakalarının kalıcılığını uzatmak için çeşitli çalışmaları var. Onlarla bağlantıya geçtik. Freon gazıyla buz tabakalarını erimeden uzun süre saklayabiliyorlar. "Biz de bu teknolojiyi Uzungöl'e getirmenin hesaplarını yapıyoruz."

Öte yandan gölün geçen hafta tamamen buz tutmasıyla çevrede yaşayan yaban ördeklerinin çoğu göç etti. Kalan ördekleri de Uzungöllüler besliyor.

Kaynak DHA-Trabzon

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 5155

 
Trabzon'da 60 Belde Belediyesinden 21'inin nüfusu 2000'in altında çıktı
Yazar Abdullah Düzgün   

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) koordinasyonunda yürütülen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre, Türkiye'nin nüfusu 70.586.256 kişi olarak açıklandı. 740.569 olarak açıklanan Trabzon'un il nüfusu ise bir önceki sayıma göre 234.568 kişi azaldı.
Mevcut Belediye Kanunu'nda nüfusu 2000'in altında kalan belediyelerin kapatılması ve Yerel Yönetimler Yasa Tasarısı'nda da nüfusu 5000'in altında kalan belde belediyelerinin en yakın belediyeyle birleştirilmesinin öngörülmesi, birçok belediyeyi kapanma tehlikesi ile karşı karşıya bıraktı.

Yorumlar (2) | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 13352

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 173 - 176 Toplam: 193

Sayfayı paylaşın

RESİM GALERİSİ

Uzungöl resimleri 2012
Uzungöl resimleri 2012
Açıklama: Uzungöl'ün 2012 yılında çekilmiş resimleri
  motel yayla
motel yayla

SON ZİYARETÇİ DEFTERİ KAYDI

DZ
I think other site proprietors should take this site as an model, very clean and great user genial style and design, as well as the content. 
Devam Et

Mesaj yazın
Mesajları okuyun

EN SON YORUMLAR

Hocam 1643 tarihli kaynağa başka yerde rastlamadım .Kaynağı neresidir.Sevgilerimle
Daha fazla...

Tesekkür
Babamin ölümü nedeniyle gerek gelerek gerek cenazeye katılan gerek telefonla bizleri yalnız birakmayan herkese tesekkür ederi
Daha fazla...

Muhterem Babam Mehmet Karaca`nin kardesi gibi sevdigi sevgili Amcam Nisan`nin vefati bizleri derinden üzmüstur.Rahmetli Amcama rahmet ve magfiret,kederli evlat...
Daha fazla...

Öğretmenler günü
Öğretmenlerimizin bu mutlu gününü en güzel dileklerimle kutlarken,rahmetli Tayyar Özen hocamızdan günümüze kadar hizmeti ...
Daha fazla...

Hilmi Hoca
Hocam öyle güzel bir tasvir yaptın ki ,şimdi kalkıp geliyorum.Ama bu soğuk havada bakalım bizi nasıl misafir edeceksin?Selamlar...
Daha fazla...