Skip to content
Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size blue color orange color green color

Trabzon'un kalkınmasında turizm itici güç olacak
Yazar Abdullah Düzgün   

Trabzon'un kalkınmasında turizm itici güç olacakTrabzon Valisi Nuri Okutan, şehrin kalkınmasında turizmin ayrıcalıklı bir yeri bulunduğunu belirterek Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yürütülen bir proje ile turistik tesislerde çalışanların hizmet içi eğitimden geçirileceğini söyledi.
AB TR-90 Düzey 2 Bölgesi Kalkınma Programı, Yerel Kalkınma Girişimleri Hibe Programı çerçevesinde Uzungöl Beldesi'nde, "Turizm Hizmet Kalitesinin ve Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi" kapsamında düzenlenen kurslara katılan 152 kursiyer için sertifika töreni düzenlendi. Trabzon Valisi Nuri Okutan, sertifika töreninde yaptığı konuşmada AB'nin hibe programları kapsamında Trabzon'a sağlanan 8 Milyon Euro'luk kaynağın 600 Bin Euro'luk kısmının Uzungöl'e aktarıldığını belirterek Doğu Karadeniz illerinden kabul edilen 213 projeden 71'ini Trabzon'un aldığını söyledi.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 4117

Devamını oku...
 
Uzungöl İsviçre Lozan Federal Politeknik Üniversitesi dağcılık kulübüne ev sahipliği yaptı
Yazar Abdullah Düzgün   

Uzungöl İsveç Lozan Federal Politeknik Üniversitesi dağcılık kulübüne ev sahipliği yaptıİsviçre'nin Lozan Federal Politeknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü tarafından Trabzon Uzungöl ve Rize Kaçkar dağlarında 7-13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ˜Dağ Kayağı Organizasyonu' başarıyla tamamlandı.

Düzenlediği basın toplantısıyla organizasyonla ilgili bilgi veren Lozan Federal Politeknik Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi Rene Bugnion, toplam 40 kişinin katıldığı organizasyonun başarıyla tamamlandığını söyledi. Kaçkar ve Uzungöl'ün de dağ kayağı için çok elverişli yerler olduğunu belirten Bugnion, "Bu bölgede havanın da ılıman olması doğa şartlarını daha elverişli hale getiriyor. Ama burada zayıf olan nokta şu. Herhangi bir yaralanma durumunda Avrupa'da olay yerine en geç 15 dakika içerisinde bir helikopter gelirken, burada o imkan yok. Bu durumda polis ve jandarmanın kendisini geliştirmesi gerekir. Ayrıca dağlara tırmanırken karşımıza çıkan çöpler de var. Her giden önüne gelen yeri kirletmiş. Bu durum çok kötü" dedi.

Bu yazıya ilk yorumu yazın | Favori olarak ekle (0) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 9554

Devamını oku...
 
Şekersu köyünü 46 yıldır aynı muhtar yönetiyor
Yazar Abdullah Düzgün   

Şekersu köyünü 46 yıldır aynı muhtar yönetiyorTrabzon ilinin en kıdemli muhtarı olduğu tahmin edilen Şekersu köyü muhtarı Halim Kaya (73) ilçenin en yüksek köyü özelliğini de taşıyan köyde 46 yılını muhtar olarak geçirdi.

Muhtar Halim Kaya, 1962 yılından günümüze kadar yalnızca bir defa karşısına aday çıktığını, diğer seçimlerde rakipsiz olarak muhtar seçildiğini ifade etti. Babasının da muhtar olduğunu söyleyen Kaya, muhtarlığa babasının ölümüyle seçildiğini belirtti.

İnsanlara hizmet etmenin bir sevda olduğuna vurgu yapan Kaya, Kanuni Sultan Süleyman'ın tahta kalma süresinin 46 yıl olduğunu, kendisinin bu rekoru egale ettiğini söyledi. Kanuni Sultan Süleyman gibi kendisinin de ilk olarak babasının ölümüyle tahta geçtiğini anlatan Kaya, daha sonraki dönemlerde de seçimleri kazandığını, önümüzdeki seçimlerde ise sağlığı elvermediği için aday olmayacağını dile getirdi.

Şekersu köyünün Tapanoz, Büyük yayla ve Şekersu olarak üç mahallesi bulunuyor ve kış aylarında köy sakinlerinin tamamı Uzungöl'de ikamet ediyor. Köyünde rakipsiz olarak nitelendirilen muhtar, köy sorunlarına çözüm arıyor.


 

Yorumlar (1) | Favori olarak ekle (1) | Bu yazıyı web sayfanızda alıntılayın | Görüntüleme sayısı: 6272

Devamını oku...
 
<< Başa Dön < Önceki 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 169 - 172 Toplam: 193

Sayfayı paylaşın

RESİM GALERİSİ

benim makinamdan çekilen kareler....
benim makinamdan çekilen kareler....
Uzungöl resimleri
Uzungöl resimleri

SON ZİYARETÇİ DEFTERİ KAYDI

DZ
I think other site proprietors should take this site as an model, very clean and great user genial style and design, as well as the content. 
Devam Et

Mesaj yazın
Mesajları okuyun

EN SON YORUMLAR

Hocam 1643 tarihli kaynağa başka yerde rastlamadım .Kaynağı neresidir.Sevgilerimle
Daha fazla...

Tesekkür
Babamin ölümü nedeniyle gerek gelerek gerek cenazeye katılan gerek telefonla bizleri yalnız birakmayan herkese tesekkür ederi
Daha fazla...

Muhterem Babam Mehmet Karaca`nin kardesi gibi sevdigi sevgili Amcam Nisan`nin vefati bizleri derinden üzmüstur.Rahmetli Amcama rahmet ve magfiret,kederli evlat...
Daha fazla...

Öğretmenler günü
Öğretmenlerimizin bu mutlu gününü en güzel dileklerimle kutlarken,rahmetli Tayyar Özen hocamızdan günümüze kadar hizmeti ...
Daha fazla...

Hilmi Hoca
Hocam öyle güzel bir tasvir yaptın ki ,şimdi kalkıp geliyorum.Ama bu soğuk havada bakalım bizi nasıl misafir edeceksin?Selamlar...
Daha fazla...